Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

НАЗК відкриє доступ до декларацій чиновників та депутатів

Фото: "Лівий берег"
Деякі декларації залишаться недоступними.

Національне агентство з питань запобігання корупції обіцяє відкрити доступ українців до Єдиного державного реєстру декларацій незабаром.

Інформацію про декларантів, які обороняють Україну, та членів їхніх родин захистять. Зараз співробітники НАЗК вилучають такі декларації з публічної частини Реєстру. Цю роботу мають завершити не пізніше 10 грудня. Ініціатором вилучення із публічної частини декларацій, поданих людьми, які зараз мобілізовані, став Генеральний штаб Збройних сил України. НАЗК просить декларантів, які зараз служать у ЗСУ, встигнути повідомити про себе, аби їхні декларації не знаходилися у публічному доступі.

"Не пізніше 10 грудня НАЗК завершить цю роботу за поданнями ініціаторів вилучення, які надійшли до цієї дати. Таким чином буде забезпечено відкритий цілодобовий доступ до Реєстру із врахуванням заходів безпеки, визначених п. 2-11 Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції". Звертаємо увагу декларантів та ініціаторів внесення подань про вилучення декларацій з публічної частини Реєстру, що залишилося обмаль часу для подачі до НАЗК відповідного подання до відкриття Реєстру", — звернулися у НАЗК.

Для того, щоб захистити інформацію про захисників, вилучають не лише декларації, а й повідомлення про суттєві зміни у майновому стані за усі періоди. Усі документи, які такі декларанти подали до Реєстру, автоматично вилучаються.

"Вилучення документів з публічної частини Реєстру декларацій здійснюватиметься НАЗК за поданнями ініціаторів і після 10 грудня аж до дати завершення чи скасування воєнного стану в Україні, однак у такому разі певний час вони перебуватимуть у відкритому доступі", — пояснили у НАЗК.

Повний публічний доступ до Єдиного державного реєстру декларацій зможуть відкрити після завершення або скасування воєнного стану в Україні.

Нагадаємо, Верховна Рада України розглядала питання про відновлення електронного декларування 5 вересня. Тоді рішення ухвалили, однак правку щодо негайного відкриття е-декларацій відхилили. За добу петиція з вимогою до Володимира Зеленського про накладення вето на цей законопроєкт набрала необхідні більше ніж 25 000 підписів українців.

12 вересня Зеленський наклав вето на закон про е-декларування. 20 вересня на засіданні Верховної Ради України схвалили вето. 10 жовтня Зеленський підписав законопроєкт про відкриття Єдиного державного реєстру декларацій.

Реєстр електронних декларацій мають відкрити за 60 днів після набуття чинності закону. Декларантам потрібно подати декларації до 31 січня 2024 року за попередні роки та до 31 березня 2024 року — за поточний рік.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.