Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Наступ росіян на Харківщині: командування 125-ї бригади ТРО підозрюють у недбалому ставленні до служби

Ілюстративне фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
ДБР відкрило кримінальне провадження, у справі фігурує 28 осіб.

Кримінальне провадження відкрили двома статтями: за фактами недбалого ставлення до військової служби та самовільного залишення поля бою.

Про відкриття провадження стало відомо з ухвали Ленінського райсуду Харкова.

Зокрема, в ньому йдеться, що 10 травня 2024 року в зоні відповідальності ОТУ "Харків", ОСУВ "Хортиця" — в районі населених пунктів Стрілеча, Красне, Борисівка, Пильне Харківського району та Гатище Чугуївського району Харківської області, а також інших населених пунктів Харківської області вздовж лінії Державного кордону України з рф, під час штурмових дій противника "мали місце факти залишення бойових позицій підрозділами 125 бригади чисельністю до 1 роти (підрозділи 1 ешелону оборони), внаслідок чого ураження противника здійснювалось силами 2 ешелону". Згідно з документом, цей факт був встановлений досудовим розслідуванням.

Крім того, встановлено, що командування 125 бригади та підпорядкованих їй підрозділів, а саме: 415 окремого стрілецького батальйону 23 механізованої бригади; 172 окремого стрілецького батальйону,  та інших підрозділів "внаслідок недбалого ставлення до військової служби, не організували належним чином оборону позицій на кордоні Харківської області та рф, що призвело до втрати вказаних позицій, військової техніки та особового складу підрозділу".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни підійшли на 30 км до Харкова. А де фортифікації?

Всього у матеріалах справи фігурує прізвища 28 військовослужбовців (командувач оперативно-тактичного угруповання, командир бригади, командири батальйонів, командири рот, начальник відділення розвідки штабу), причетність яких перевіряє ДБР.

Щоби встановити відповідність дій посадових осіб, ДБР надіслало  клопотання про надання додаткових матеріалів, які необхідні для проведення експертизи. Оригінали документів містять гриф секретності "Таємно" та "Для службового користування", тому для доступу до них експертів потрібне рішення суду. Оскільки існує реальна загроза зміни або знищення таких документів з боку осіб, причетних до можливого вчинення кримінального правопорушення, клопотання було розглянуто без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Слідчий суддя надав дозвіл на доступ до документів.

Максимальне покарання за статтями, за якими відкрито кримінальне провадження, — 10 років позбавлення волі.

Нагадаємо, раніше на закиди до керівництва підрозділу щодо їх дій під час наступу на росіян на Харківщині, у львівській 125-й бригаді тероборони заявили: захоплені росіянами села були фактично "сірою зоною". 

"Населені пункти, в які зайшов ворог, знаходилися у постійній "сірій зоні", а тому успіх противника є достатньо умовним і коштує йому величезних втрат в техніці і живій силі. Територія, зайнята противником, локалізована, і по ньому здійснюється постійне вогневе ураження", — повідомили на офіційній сторінці бригади у Facebook.

17 травня на сторінці бригади опублікований такий допис: "Сьогодні в засобах масової інформації деякі "гарячі голови" звинувачують 125 бригаду у невдачах на Харківському напрямку. Причому, не бажаючи розібратися, що й до чого.  Хтось каже, що дали можливість ворогу пройти до Вовчанська, хоча це зовсім інша смуга і підрозділів 125 бригади там ніколи не було і не мало бути. Хтось напевно стверджує, ніби сам там був, що віддали позиції ворогу, хоча наші 1-й і 3-й батальйони підсилені підрозділами 2-го батальйону стримали і стримують ворога практично на тих самих рубежах, де і стояли. Ми, військовослужбовці 125 окремої бригади, які зараз знаходяться на лікуванні та реабілітації після поранень, закликаємо припинити інформаційні атаки проти нашої бригади."

Три дні тому харківський волонтер та бізнесмен Юрій Сапронов опублікував допис, в якому заявив, що провів власне розслідування, і дійшов висновку, що бійці 125-ї бригади ТРО покинули свої позиції на 1-ій лінії оборони на Харківщині.

"Ми говоримо про 125 бригаду ТрО, не всі, про ті батальйони, що стояли на 1-й лінії оборони, майже на кордоні. Ці підрозділи 125 бригади покинули свої позиції. Оголили фланг і "підставили" підрозділи інших наших сил оборони. Просто пішли, щоб не сказати ще жорсткіше. Це факт", — написав Сапронов. 

125-та окрема бригада Сухопутних військ Збройних сил України (125 ОБр СВ ЗСУ) — кадроване в мирний час формування Сухопутних військ Збройних сил України у Львові. Бригада перебуває у складі Оперативного командування "Захід". Її очолює генерал-лейтенант із Черкас Артур Горбенко.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.