Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Нафтопродукти не потрапили до джерел питної води в Харкові

Фото: Екоінспекція Харківської області.
Фахівці намагаються не допустити просування нафтопродуктів по річці Уди.

У результаті ударів окупантів по резервуарах нафтобази в Немишлянському районі в навколишнє середовище потрапило близько 3000 тонн продуктів.  

Як повідомили в обласній військовій адміністрації, фахівці Державної екоінспекції відібрали проби води на 9 об'єктах в річці Уди в Харкові та Харківській області. Зразки відправили на дослідження  до Науково-дослідної установи "Український науково-дослідний інститут екологічних проблем". Вчені визначать рівень забрудненості та наявність у воді шкідливих речовин. 

"За результатами попередніх досліджень, нафтопродукти не потрапили до джерел з питною водою", — кажуть в ХОВА.

Спеціалісти розробили алгоритм, аби перешкодити просуванню шкідливих речовин вниз по течії річки Уди, яка впадає в Сіверський Донець. На кількох місцях вони встановлять портові загородження та будуть знезаражувати воду за допомогою сорбентів. 

Як писав Як писав KHARKIV Today, наслідки атаки російських безпілотників на нафтобазу в Немишлянському районі матимуть наслідки для екології не лише Харкова, але й Харківської та навіть Донецької областей. Від нафтопродуктів страждають тварини та водоплаваючі птахи. Забруднені також ґрунти — в поліції повідомляють про 10 тис. кв. м. забрудненої території. Як повідомив начальник Слідчого управління Нацполіції Сергій Болвінов у коментарі виданню Ґвара Медіа, справу кваліфіковано як порушення законів війни. Розглядається питання про реєстрацію провадження за статтею екоцид.

У Харкові зараз в посиленому режимі перевіряють усі нафтосховища та інші об'єкти з потенційно небезпечними речовинами. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.