Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Нафтогаз" очолив колишній міністр з Харкова

Фото: Олексій Чернишов/Facebook
Раніше Олексій Чернишов очолював Міністерство розвитку громад і територій.

Кабінет Міністрів призначив нового голову правління НАК "Нафтогаз".

Ним став 45-річний Олексій Чернишов, який раніше протягом двох з половиною років очолював Міністерство розвитку громад і територій. Про це повідомив у Telegram нардеп від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко.

Попереднього голову "Нафтогазу" Юрія Вітренка уряд звільнив 1 листопада.

Олексій Чернишов народився в Харкові у 1977 році, закінчив спочатку Харківський гуманітарний університет "Народна українська академія" за спеціальністю "економіка підприємства", згодом — Юридичний університет. Довгий час працював у Концерні АВЕК народного депутата Олександра Фельдмана, деякий час був президентом Концерну. З 2012 року працював у власних інвестиційних компаніях.

У політику Олексій Чернишов прийшов у 2019 році, коли Кабмін призначив його головою Київської обласної державної адміністрації. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент призначив голів восьми військових адміністрацій Харківщини

Національне агентство з питань запобігання корупції називає призначення Олексія Чернишова на посаду голови "Нафтогазу" незаконним. Закон "Про запобігання корупції" забороняє держслужбовцям упродовж року після звільнення укладати трудові договори з юридичними особами приватного права, якщо упродовж року до звільнення службовець контролював чи наглядав за такими юрособами. Таким чином, призначення будь-кого з уряду на таку посаду буде сумнівним з точки зору законодавства. 

Таке обмеження можна обійти, якщо "Нафтогаз" офіційно визнати юридичною особою публічного права. Ймовірно, уряд невдовзі внесе такі зміни. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.