Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На війні загинув парамедик з Харківщині

Олександру Тучі було 49 років.

Ротний медик батальйону "Карпатська Січ" Олександр Туча (Док Кай) загинув у селі Терни Лиманського району Донецької області під час танкового обстрілу.

Про це KHARKIV Today повідомив голова Харківського осередку ВО "Свобода" Юрій Нехода.

Олександр Туча мешкав у Первомайському Лозівського району.

За фахом інженер-електрик, закінчив Харківський інститут радіоелектроніки. Брав активну участь в Революції Гідності 2013-2014 року і протистояв "русской весне" в Харкові. Там побачив роботу волонтерів-парамедиків і захопився їхньою роботою. 

1
На війні загинув парамедик з Харківщини. Фото: Тижневик ВО Свобода//Facebook 

У 2015 вступив до Зміївського загону ТРО, отримав перші навички як стрілець-санітар, за два роки потому підписав трирічний контракт. Восени 2021 в складі "Госпітальєрів" був в зоні ООС, зокрема біля Маріуполя. В ТРО на той час підписав другий контракт резервіста і був призначений на посаду бойового медика саперного взводу 121 батальйону ТРО.

24 лютого 2022 р. на посаді бойового медика взводу став до оборони Харкова.

В інтерв’ю тижневику ВО "Свобода" Олександр Туча розповів, що тоді першими пораненими, яким він надавав допомогу, були цивільні: "У перші дні березня наш блок-пост обстріляли з Градів. Ця цивільна машина була в той момент метрів за 100. Чоловік отримав множинні осколкові поранення…" 

Втім, Док Кай вважав, що має бути "на передку": "Я парамедик, не фаховий лікар. Моє завдання і призначення — стабілізувати стан пораненого і забезпечити евакуацію. На другій лінії я не потрібен — тут мають бути люди з медичною освітою. Я ж хотів "в окопи"…Головна відмінність всіх парамедиків і медиків на війні від інших військових спеціальностей — це те, що робота парамедика на війні завжди починається тоді, коли щось пішло не так і сталася біда. Бо ж ніхто не планує поранення чи смерть…"

В Олександра залишилися дружина та 13-річна донька.

Як писав KHARKIV Today, на війні загинув випускник харківського університету

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.