Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На сесії Харківської міськради виділять гроші на будівництво кисневої траси

Иллюстративное фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Киснепровід планують обладнати у 8-й лікарні.

Поки 8-а лікарня надає допомогу хворим на коронавірус за допомогою кисневих концентраторів, у планах — проведення кисневої траси.

12 жовтня на сьомий позачерговій сесії Харківської міської ради виділять кошти на киснепровід для Харківської міської клінічної лікарні №8. Про це повідомила заступниця харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.

"Сьогодні сесія. Поки що ми будемо просити гроші з нашого бюджету. Ми будемо проводити киснепровід. У нас вже є всі розрахунки. Будемо сьогодні доповідати про роботу охорони здоров'я. Ми працюємо, ми вже виміри зробили, проєкт робимо. Ми будемо проводити киснепровід. Ми все будемо робити. Не переживайте. Поки працюємо концентраторами", —  пояснила Горбунова-Рубан.

Поки у 8-й лікарні використовують кисневі концентратори. За словами заступниці харківського міського голови, упродовж вихідних до лікарні доставили 145 концентраторів. Також концентратори направили у 18-у лікарню (50 штук протягом вихідних), ще 27 штук повинні довезти сьогодні.

8-а лікарня вперше працює з коронавірусом, зараз очікує фінансування від Національної служби здоров'я України. Однак процес контрактування з НСЗУ тривалий, тому в Харкові вирішили виділити кошти з міського бюджету. Бочку до лікарні поставить компанія Messer, яка раніше поставляла ємності в опорні медустанови Харківської області.

"Ми повинні спочатку відкритися, а тільки після цього НСЗУ підпише угоду, може, дасть грошей, дозволить сформувати бригаду. 8-а лікарня вперше віддана під COVID. Є кисень тільки на другому поверсі. Будемо ставити бочку. Від Messer ще не отримали дві бочки, які обіцяли у травні. Ми пригнали машину Messer, залили фундамент у 18-й лікарні. Нас влітку зупинили, — пояснила Горбунова-Рубан. — Щоб отримати ковідний пакет, повинні хворіти люди. Телефонував головлікар 25-ї лікарні, каже, повністю заповнені, потрібно чотири бригади, наказ підписаний своєчасно. Це було 3 жовтня, сьогодні 12-е — ще нічого не отримували, гроші затримуються, нам дуже важко. Ми виходимо зі своїх можливостей. У другому пологовому будинку були проблеми, ми з міського бюджету повністю закрили виплати з зарплати (5 мільйонів гривень)".

Як писав KHARKIV Today, Харківську міську клінічну лікарню №8 відкрили для прийому пацієнтів з коронавірусом 11 жовтня. У лікарні є 300 місць під COVID-19. У терміновому порядку розширили кількість ліжко-місць у Харківській міській багатопрофільній лікарні №18 — упродовж вихідних відкрили ще 190 місць (всього тепер — 240 ліжок). Однак 12 жовтня обидві лікарні тимчасово припинили прийом пацієнтів.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.