Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На полі у Харківській області знайшли купу мін (фото)

Фото: ГУ Нацполіції у Харківській області
Вибухотехніки обстежили поле в Чугуївському районі.

Найбільш небезпечною є міна "Пелюстка".

Під час розмінування поля, яке знаходиться між селами Новий Бурлук і Леб'яже в Чугуївському районі, вибухотехніки Нацполіції виявили та знищили понад 70 протипіхотних мін "Пелюстка". Про це повідомили у Головному управлінні Нацполіції у Харківській області.

"Вибухотехніки роблять проходи по території та виявляють міни за допомогою візуального огляду, а також спеціальних саперних щупів. Потім переносять небезпечні знахідки в більш безпечне місце та підривають", — пояснили в поліції.

Харківська область залишається однією з найбільш замінованих в Україні, потенційно небезпечним вважається будь-який населений пункт Харківщини, який знаходився на лінії фронту, зокрема Дергачі, Золочів, Липці, Циркуни, Вовчанськ, Чугуїв, Ізюм, Куп'янськ. Саме міна "Пелюстка" вважається найнебезпечнішою.

"За оцінками фахівців, найбільш небезпечним вибуховим пристроєм є міна ПФМ-1С та міна ПФМ-1, яка в народі отримала назву "Пелюстка". Більшість людей ставляться до цієї міни не дуже серйозно. Однак найбільше травм цивільне населення отримує саме від неї. На території Харківщини "Пелюсток" дуже багато. За оцінками вибухотехників, лише на території Чугуївського району їх десятки тисяч. Натрапити на неї можна будь-де", — зазначили у ГУ Нацполіції.

Розміновують Харківщину вибухотехніки з різних регіонів і структур (ДСНС, Нацполіція, ЗСУ тощо). Старший інспектор вибухотехнічної служби ГУ Нацполіції у Житомирській області Дмитро Лобанчук розповів, що зараз розміновує Харківську область у складі зведеного загону. Вибухотехніки працюють по різних локаціях, зараз обстежують сільськогосподарські поля, де тривали бойові дії й залишилося багато вибухонебезпечних предметів. Частіше вибухотехнікам трапляються протитанкові міни та протипіхотні міни ПФМ-1 С.

"Працювати з такими мінами вкрай небезпечно, оскільки не знаєш, що може бути в боєприпасі перероблено або якими іншими "мінами-сюрпризами" вони можуть бути заблоковані", — розповів Дмитро Лобанчук.

У місцях, де йшли активні бойові дії, залишилося багато касетних мін, частина з них перероблені. Жителів Харківщини закликають не ходити по територіях, які не обстежені вибухотехніками та не чіпати небезпечні предмети.

Як писав KHARKIV Today, рятувальники планують отримати кілька одиниць важкої техніки для розмінування. Ввести їх в роботу хочуть на початку червня. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.