Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківська область очікує важку техніку для розмінування

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Декілька одиниць спецтехніки можуть почати працювати уже в червні.

Наразі територію Харківської області розміновують дві одиниці важкої техніки.

Рятувальники планують отримати кілька одиниць важкої техніки для розмінування. Їх планують увести в роботу на початку червня. Про це повідомив речник Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області Євген Василенко.

"Важка техніка зараз надходить. У ДСНС працює дві одиниці техніки, але на підході ще декілька одиниць. Маємо надію, що з початку червня вона вже виїде в поля і буде допомагати в розмінувальних роботах. У п'ятницю було протестовано можливості залучення техніки на базі трактора Т-150, яка показала себе добре, й в подальшому також буде залучена для допомоги саперам у розмінувальних роботах", — сказав Василенко.

Від початку повномасштабної війни ГУ ДСНС у Харківській області отримало близько 23 000 заявок від жителів щодо розмінування. Рятувальники поки що відпрацювали більш ніж 21 000. Спочатку обстежують територію, де проходять лінії електропередачі, потім виїжджають за приватними заявками. Саперів не вистачає.

"Сапери обстежують спільно з енергетиками прилеглу територію під лініями електропередачі, і провівши цю роботу в тих населених пунктах, по яких є заявка, повертаючись, вони вже відпрацьовують заявки місцевих мешканців у тих населених пунктах територіально, де перед цим вони обстежили лінії електропередач, — розповів Василенко. — Наразі працює 32 піротехнічних розрахунки. Звичайно, треба більше. Поступово приїздять до нас сили та засоби зведеного загону з інших областей нашої країни, допомагають у розмінуванні. Людей поки що не вистачає".

Саперам ДСНС допомагають вибухотехніки Нацполіції, сапери ЗСУ, сапери Держслужби спецтранспорту, до проведення нетехнічних робіт із розмінування залучені громадські та міжнародні організації.

Як писав KHARKIV Today, в Ізюмському районі показали роботу експериментальної протимінної машини, яку розробили харківські інженери. Цей трактор убезпечить саперів і дозволить їм швидше очистити Харківщину від мін.

Машина роботизована — оператор може керувати нею дистанційно на відстані близько 100 метрів. Трактор, до якого додали обладнання з танку, здатен знешкодити протитанкові, протипіхотні міни та розтяжки. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.