Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківські інженери створили трактор для розмінування

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
1
Механізм планують запустити у серійне виробництво.

Робота спецтехніки убезпечить саперів і дозволить їм швидше очистити Харківщину від мін.

В Ізюмському районі показали роботу експериментальної протимінної машини, яку розробили харківські інженери. Над виробництвом трактору з катковим мінним тралом працювали кілька підприємств регіону спільно з обласною військовою адміністрацією, ДСНС, волонтерами та громадськими організаціями.

"Всі працювали над тим, щоби створити механізм, який був би аналогом закордонного, проходив перед саперами і знищував на собі вибухонебезпечні предмети", — розповів начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки коштує розмінування сільгоспземель у Харківській області

Машина роботизована, тобто нею оператор може керувати дистанційно, на відстані близько 100 метрів. Трактор, до якого додали обладнання з танку, здатен знешкодити протитанкові, протипіхотні міни і розтяжки. 

"Принцип роботи — надавлювання. Тобто йде каток до трактора, він коли проходить по площині, надавлює на землю, і те, що є у землі, має спрацювати від надавлювання. Або якщо це розтяжки, він їх знімає", — пояснив керівник групи управління розмінуванням у Харківській області Максим Мельник.

Поки що цей механізм відтворений у єдиному екземплярі, але вже ефективно працює, — каже Олег Синєгубов. Очільник області сподівається, що у подальшому машина отримає сертифікацію і буде запущена у серійне виробництво, що значно пришвидшить процес розмінування територій Харківської області, найзасміченішою вибухівкою в України. 

Макисм Мельник додає — найбільш забрудненими вибухонебезпечними предметами є території, де проходила лінія бойових зіткнень із ворогом.

"Сьогодні ми приблизно знаємо, де в області розташовані протитанкові мінні поля, де загарбники будували укріплення та загородження. На жаль, маємо дуже велику кількість встановлених протипіхотних мін та хаотично розкиданих мін "Пелюсток", — розповів Максим Мельник.

В обладміністрації вчергове наголошують: в області заміновано узбіччя, дороги, поля, лісові стежки, рекреаційні зони. Також російські міни трапляються у самих населених пунктах. Тож усі жителі Харківської області мають бути вкрай обережними й пильними і не наражати себе та своїх близьких на небезпеку. За можливості утримуватись від відвідування потенційно замінованих територій.

Як писав KHARKIV Today, новий піротехнічний автомобіль відправили у Харківську область.

 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.