Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На півночі Харківщини знову вмикатимуть сирени

Фото: Дергачівська міськрада
Відновили роботу системи оповіщення у Дергачах.

Сирени лунатимуть при кожній повітряній тривозі.

У місті Дергачі відновили роботу системи оповіщення населення. Про це повідомив начальник Дергачівської міської військової адміністрації В'ячеслав Задоренко.

"На численні прохання громадян у нашому місті відновлено роботу гучномовної системи попередження ракетної загрози. Відтепер сирена лунатиме щоразу під час повітряної тривоги", — розповів Задоренко.

Як писав KHARKIV Today, у червні у Дергачівській міській раді повідомили, що ще у березні подача сигналу оповіщення з Харкова через оптичний кабель на гучномовці в Дергачах припинилася. Причиною стало пошкодження внаслідок обстрілу оптичного кабелю на ділянці між Харковом та Дергачами.

Тоді визначити місця пошкодження було складно через відсутність поверхневих ознак пошкодження. Крім цього, російськими бомбами було зруйновано декілька тягових підстанцій у Дергачах, які живлять гучномовні системи електрикою.

У старостинських округах Дергачівської громади системи оповіщення не працювали через відсутність світла та пошкодження ланок оптичних комунікацій. У міськраді на той час не бачили доцільності пріоритетного відновлення роботи систем оповіщення, оскільки населені пункти громади перебували під постійними артилерійськими обстрілами, а системи оповіщення не попереджали про артобстріли, лише про загрози ракетних ударів.

"Якщо навіть усі системи оповіщення почнуть працювати, вони будуть спрацьовувати лише на загрози ракетних ударів по будь-якому місцю Харківської області (не тільки Дергачівської громади!). Водночас на бомбардування зі ствольної артилерії та РСЗВ населених пунктів Дергачівщини системи оповіщення заздалегідь зреагувати не зможуть", — пояснювали у Дергачівській міськраді.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.