Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На маршрути у Харківській області обіцяють запустити нові електрички

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Планують співпрацювати з іноземними партнерами.

Нові моделі електропоїздів можуть створити в Україні протягом трьох років.

16 червня голова Харківської облради Артур Товмасян і представники іспанської компанії CAF обговорили перспективи створення регіональної залізничної пасажирської компанії "Слобожанщина" у рамках проєкту City Express програми президента Володимира Зеленського "Велике будівництво". Про це повідомили у Харківській облраді.

У березні цього року до Програми економічного і соціального розвитку регіону на 2021 рік внесли розділ щодо реалізації пілотного проєкту зі створення регіональної залізничної пасажирської компанії "Слобожанщина". Джерелами фінансування мають бути бюджети різних рівнів, залучені гроші, власні гроші підприємств, інші джерела. Тобто, реалізація проєкту повинна відбуватися за сучасною моделлю ефективного державно-приватного партнерства.

"Питання якісного, доступного та безпечного приміського транспортного сполучення залишається актуальним для Харківської області. Оновлення рухомого складу та модернізація залізничної інфраструктури вимагає істотних інвестицій. Тому співпраця з іноземними партнерами для нас дуже важлива. Ми зацікавлені розглянути можливість взаємодії з інвесторами, які вже брали участь у реалізації подібних проєктів", — розповів Артур Товмасян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківський вокзал піде з молотка влітку

Голова постійної комісії облради з питань розвитку транспорту та зв'язку Віктор Остапчук пояснив, дорожньою картою проєкту передбачено, що компанія "Слобожанщина" почне обслуговувати передмістя Харкова. Кооперація Крюківського вагонобудівного заводу, іспанської компанії CAF і обласної влади дозволить оновити парк залізничного приміського транспорту Харківської області.

"Цей проєкт важливий і для Харкова, і для Харківської області. У місто щодня приїжджають тисячі людей з усієї Слобожанщини. Наша ініціатива може бути реалізована на території  інших областей — Полтавської і Сумської. Крюківський вагонобудівний завод протягом трьох років зможе створити абсолютно новий модельний ряд електропоїздів. Також до проєкту планується залучити ряд харківських заводів, що сприятиме економічному розвитку регіону", — повідомив Віктор Остапчук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дитяча залізниця відкрилася після карантину у Харкові

Реалізація проєкту дозволить створити нові робочі місця, підвищити мобільність жителів області, сприятиме розвитку мережі регіонального транспортного сполучення. А головне — поліпшить рівень надання послуг для пасажирів.

"Я більше 20 років відвідую Україну у службових справах у різних галузях. Для мене особисто дуже важливо зробити внесок у розвиток вашої країни. Ми готові робити інвестиції і застосовувати наші технології, необхідні для реалізації цього проєкту", — підкреслив директор з продажах компанії CAF POWER & Automation Йон Амучастегі.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.