На лівому березі Куп'янщини залишаються понад 2000 людей
Люди не хочуть евакуюватися, попри постійні обстріли та відсутність комунікацій.
Ситуація у Куп'янському районі не змінюється протягом останніх кількох місяців. Росіяни продовжують обстрілювати населені пункти з усіх наявних у них видів озброєння. На лівому березі вже немає комунальних служб, відновити комунікації неможливо. Попри це, у Куп'янській, Курилівській та Петропавлівській громадах досі залишаються приблизно 2200 мешканців. Люди не хочуть евакуюватися. Із ними постійно проводять роз'яснювальну роботу, проте вмовити виїхати у безпечне місце поки не вдається. Про це повідомив начальник Куп'янської районної військової адміністрації Андрій Канашевич в ефірі національного телемарафону.
"На жаль, навіть за таких умов, навіть, враховуючи те, що у нас по лівому берегу ріки немає вже комунальних служб, які б могли своєчасно відновлювати руйнування, які завдані по електромережах, газомережах, водопостачанню. Тим не менше, близько 2200, трошки менше, у нас на лівому березі в трьох громадах — Куп'янська, Курилівська, Петропавлівська — все ще залишаються на місці. Ми проводимо з ними розмови, спілкуємось, роз'яснюємо, які умови евакуації, куди можна виїхати, яка буде допомога і так далі. Тобто вже пішли, не знаю, на десяте, двадцяте коло по роз'яснюванню. Але є певна категорія людей, які ні за яких умов. Кажуть, що тут мій будинок, тут я виріс, тут я і залишаюсь і не буду виїжджати. Вони залишаються таким чином на місці і проживають в таких умовах, які важко назвати нормальним життям. Тим більше, що погода вже теж змінюється, вже стає більш прохолодно, і ми розуміємо, що умови виживання будуть ще більш важкими. Тому закликаємо всіх їхати, не залишатися на місці, довго не приймати рішення, а все ж таки зв'язуватися, телефони є, інформація вся у людей є, і виїжджати. І Обласна військова адміністрація, і Координаційний гуманітарний центр надасть будь-яку допомогу, яка потрібна людям. І головне, що ці люди можуть зберегти своє життя", — зазначив Канашевич.
На лівий берег Куп'янського району завозили дрова. Проте, наприклад, у селищі Ківшарівка, де розташовані багатоповерхові будинки, опалювати дровами не вийде. У населених пунктах є пункти незламності із генераторами та джерелами тепла. Однак жити за таких умов буде важко, каже Канашевич. На правому березі ситуація трохи краща, але у будь-який момент вона може змінитися.
"Тимчасово перебувати, так, можна. Залишатися місяцями — не дуже коректно по відношенню до себе, своїх близьких, рідних, тому все ж таки треба їхати. А те, що стосується правого берега міста Куп'янськ, ситуація трохи краща. Є світло, є газ, є певні проблеми з водопостачанням, але наразі функціонує все інше, функціонують комунальні служби міста, надається допомога тим людям, хто залишився на місці. Але це така саме може бути мінлива ситуація. І будь-який обстріл може призвести до того і відновлювати, і підтримувати інфраструктуру і важко, а головне — небезпечно для людей. Тому що евакуація, вона обов'язкова, і вона стосується всіх, як тих, хто працює, так і тих, хто проживає просто на території громад, які знаходяться під постійними обстрілами", — пояснив Канашевич.
Як писав KHARKIV Today, деякі жителі Куп'янського району використовують евакуацію як таксі. Люди замість евакуації їдуть у власних справах, а потім повертаються до небезпечних населених пунктів.