Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"На Харківському напрямку все рівняють з землею", — командир роти Яроша

Валерій Краснян "Барс". Фото: Андрій Цаплієнко.  
Валерій Краснян на псевдо "Барс" боронив Піски та Донецький аеропорт, зараз захищає Харківщину. 

Рота утримує позиції на північному сході від Харкова. Тут вона змінила батальйон тероборони, який дійшов до кордону з Росією, але потім змушений був відступити.

"Апендиксом" називає позиції своєї роти Валерій Краснян на псевдо "Барс": вони тримають ділянку біля села Перемога (населений пункт недалеко від Старого Салтова, до якого окупанти намагаються зайти з Тернової). Краснян — один із "кіборгів", який воював у Пісках та тримав Донецький аеропорт. Після нещодавньої контузії він повернувся до командування 2-ою штурмовою ротою Української Добровольчої Армії Дмитра Яроша на Харківщині. За словами Красняна, про знищений Маріуполь, Сєвєродонецьк усі чули, а от про Тернову чи Перемогу на Харківщині, які окупанти зрівняли з землею, - майже ніхто. Про це він розказав в інтерв'ю "Українській правді". 

"Я з багатьма однодумцями, побратимами стараюсь про це взагалі не говорити, але знаєте, людям, як завжди, потрібна якась яскрава картинка. Якийсь, б**дь, меседж чи символ. Спочатку всі говорили про Маріуполь, якого як міста вже нема. Тепер багато кажуть про Сєвєродонецьк, якого теж, можна сказати, нема. Але гаряче на кожній точці фронту. Ворог руйнує вщент багато інших міст та сіл. На превеликий жаль, для певної частини громадян Сєвєродонецьк більш важливий, скажімо, ніж Шестаково, Тернова чи Перемога (села на Харківщині). Взяти ті ж Циркуни під Харковом — цілу ніч їх бомбили. Мені не хочеться говорити про Мар'їнку, про Пєскі, Авдіївку... Всі виконують свою работу на кожній ділянці. Але десь є піаркампанія, а десь її, на жаль, нема", — поділився воїн.

За словами "Барса", хлопці зі Збройних сил України — професори війни. Вони стоять там, де ворог випалює все живе.

"На Харківському напрямку рівняють все з землею. Працюють "квадратами" на знищення будинків та всього живого, нафіг. П'ять-шість "саушек" (гаубиць) виходять, танків три-чотири. Вертушки, нафіг, "гради", "смерчі" — і декілька вулиць нема. Була неприємна, болюча новина у нас, коли до підрозділу ЗСУ, з яким ми працюємо, пустили тероборону. Вони зробили відео для президента (встановили прикордонний стовп), а потім на протязі трьох годин здали (позицію). Нам треба було знов відбивати, нафіг. Ми з ЗСУ за тиждень 48 людей втратили та багато техніки. Але про це ніхто не говорить. Ми ж роліки не знімаємо, не викладаємо в інтернет. Це ж "незначний" сектор. Там зараз тієї тероборони нема. Хоча б одного москаля застрелили. Хлопці з ЗСУ — це просто, б**дь, умняшки. Професори війни, реально! Як вони воюють, тримають оборону, що вони чудять! В наступ, на зачистки йдуть, як спєцура, нафіг. Але ніхто не розказує, скільки сьогодні валяється двохсотих москалів між Шестаково та Терновою. Хлопці просто виконують свою роботу", — пояснив командир роти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мешканців Харківщини просять допомогти розбирати завали

Нагадаємо, 15 травня харківська тероборона вийшла на кордон з Росією. Це відбулося в районі Тернової, потім окупанти зайняли цей населений пункт і хочутьб просунутися далі, на раніше займані позиції. 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.