Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На Харківщині запустили нову газову свердловину

Ілюстрація: Facebook/Юрій Вітренко
За рік планують видобувати понад 50 мільйонів кубічних метрів газу.

Видобуток з нової свердловини має зекономити 102 мільйона доларів на імпорті газу. 

Попри те, що частина видобувних потужностей "Нафтогазу" знаходиться неподалік лінії фронту, деякі об’єкти були тривалий час окуповані, а більшість міжнародних сервісних компаній через війну не змогли продовжити роботу в Україні, видобуток газу продовжується. Відповідну інформацію опублікував голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко. 

Він розповів, що власний підрозділ "Укргазвидобування" УГВ-Сервіс вперше провів технологічно складну операцію на новій свердловині — три стадії гідророзриву пласта в межах одного виробничого циклу.

"Завдяки якісній і злагодженій роботі нам вдалося повною мірою розкрити потенціал газоносних горизонтів і запустити на Харківщині свердловину з дебітом понад 140 000 куб. м. газу на добу. У річному вимірі — це 51 000 000 куб. м. газу, які ми можемо тепер не імпортувати, і це означає, що Україна зекономить 102 мільйона доларів на імпорті газу тільки завдяки ефективній роботі однієї свердловини", — пояснив Вітренко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У деокупованій громаді Харківщини зʼявився газ

За словами голови правління НАК "Нафтогаз України", взагалі, завдяки відданій праці і професійності газовиків вдалося зберегти обсяг видобутку майже на довоєнному рівні.

"Падіння, враховуючи всі обставини, мінімальне — 2%. Для порівняння, у приватних компаній цей показник — 11%. Якщо оцінювати цю різницю у річному вимірі, то за умови аналогічного приватним компаніям падіння обсягів видобутку (на 9% більше, ніж є зараз), Україна не доотримала б понад мільярд куб. м. газу, які довелося б імпортувати, а з нинішніми цінами на газ — це майже 2 мільярда доларів", — повідомив він.

Нагадаємо, у вересні на Харківщині запрацювала нова розвідувальна свердловина із добовим дебітом газу — більше 120 000 куб. м.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.