Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На Харківщині виявили сказ у корови

Фото: Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Це сьомий випадок сказу у свійських тварин за цей рік.

На Харківщині виявили сказ у крупної рогатої худоби.

Випадок стався у Зачепилівській громаді, повідомили у Харківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб. За даними експертів, це вже сьомий випадок сказу серед свійських тварин у цьому році у регіоні.

"В контакті з хворою твариною перебувало двоє людей. Постраждалим призначено антирабічне лікування", — йдеться у повідомленні.

Загалом за 2024 рік на Харківщині зареєстрували 95 випадків сказу тварин у 30 територіальних громадах всіх районів області. Найбільше хворіли коти (46,3%) та собаки (34,7%). Іноді сказ виявляли у диких тварин (11,6%).

"Проте в умовах війни встановити дійсний рівень розповсюдження хвороби серед них неможливо. Ситуація зі сказу в регіоні залишається напруженою через ряд об’єктивних причин. В умовах війни неможливо регулювати чисельність диких тварин, ускладнено проведення імунізації диких та бродячих тварин. На територіях, наближених до зони активних бойових дій, ускладнено надання медичної допомоги. Від хворих на сказ тварин постраждало 166 людей. За 11 місяців за медичною допомогою звернулось 3224 осіб, які отримали ушкодження від тварин. Кожен третій з них потребував антирабічного лікування", — повідомили у Центрі контролю хвороб.

Нагадуємо, сказ — це особливо небезпечне інфекційне захворювання, спільне для тварин і людей, яке може вражати всіх теплокровних тварин та відзначається тяжким ураженням центральної нервової системи. Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус зі слиною, через укуси, ослинення, подряпини. Головною ознакою захворювання диких тварин є  втрата відчуття страху.

Як писав Kharkiv Today, лисиця зайшла на подвір'я у Валківській громаді і покусала козу. Через деякий час тварина померла. Згодом випадок сказу підтвердили лабораторно.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.