Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На Харківщині викрили частину великої ботоферми, яка розгоняла фейки у соцмережах

Фото: СБУ
По країні виявили дев'ять ботоферм.

Боти поширювали фейкові повідомлення та намагалися розхитати ситуацію в Україні.

В Україні ліквідували дев'ять ботоферм, у яких, зокрема, працювали активні прихильників однієї з нинішних політичних сил. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора України.

Слідчі встановили, що загалом по країні зловмисники створили більше ніж 5000 анонімних акаунтів у соцмережах Facebook, Instagram і Twitter, аудиторія яких перевищувала 150 000 користувачів. Обладнання й програми для "вирощування" ботів розміщували у будинках або в офісах. Ботоферми працювали у Тернопільській, Полтавській, Черкаській, Сумській, Львівській, Чернівецькій, Харківській, Миколаївській і Закарпатській областях

"За допомогою цієї мережі дезінформації намагалися розхитувати обстановку в Україні, дискредитувати діяльність вищого військово-політичного керівництва нашої держави в умовах війни. Розповсюджувалися неправдиві повідомлення про нібито замінування об'єктів та теракти в українських містах", — розповіли в Офісі генпрокурора.

Під час обшуків на ботофермах знайшли комп'ютерну техніку, 5000 SIM-карт українських операторів мобільного зв'язку, GSM-шлюзи. Зараз слідчі встановлюють причетних до створення ботоферм.

За даними Служби безпеки України, фігурантам планують оголосити підозру за ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України.

бб

Як писав KHARKIV Today, співробітники Служби безпеки України заблокували у Полтаві проксі-центр, який Росія використовувала для проведення інформаційних операцій в інтернеті. Організаторами проксі-центру виявилися двоє жителів Полтавщини та Харківщини.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.