Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На Харківщині проводили в останню путь трьох захисників України

Герої отримали важкі поранення під час оборони Донеччини.

Богдан Шемигон і Віталій Велигора загинули під час бойових дій, Григорій Кукса з Борівщини отримав поранення та помер у лікарні.

11 березня біля селища Хромове у Бахмутському районі загинув військовий із Зміївської громади Богдан Шемигон. Йому було 48 років.

Богдан Шемигон народився 1974 року у селі Чемужівка Зміївської громади у багатодітній родині. Закінчив вісім класів школи та у 15 років почав працювати на Зміївському машинобудівному заводі. Під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну він став добровольцем української армії, служив водієм 2-го механізованого взводу 8-ї механізованої роти 3-го 92-ї бригади.

"Друзі згадують Богдана відповідальним, рішучим та мужнім, надійним товаришем, який завжди готовий був прийти на допомогу, — розповіли у Зміївській міськраді. — У Богдана залишилася любляча його сім'я – батьки, дружина, донька, сестри, брат та племінники. У цей важкий для всіх нас час ми розділяємо разом з рідними, близькими та друзями Богдана біль втрати та схиляємо голови в глибокій скорботі".

У Богдана Шемигона залишилася 18-річна донька.

загинув
Богдан Шемигон. Фото: Зміївська міська рада

Про загибель ще одного захисника повідомили у Золочівській селищні раді. Смертельне поранення на війні отримав Віталій Велигора.

Із 2016 року він обороняв Україну, служив у 53-й окремій механізованій бригаді ім. князя Володимира Мономаха (базується у Луганській області). Захиснику було 46 років.

загинув
Віталій Велигора. Фото: Золочівська селищна рада

Григорій Кукса народився у Чернігівській області, багато років жив на Донеччині, потім переїхав у село Піски-Радьківські Борівської громади, де мешкав останні роки. Він був професійним спортсменом, майстром спорту з паверліфтингу. 

Восени минулого року Григорій Кукса добровільно долучився до Збройних сил України. У боях біля міста Бахмут був важко поранений, отримав контузію. Помер у лікарні в Дніпрі 11 березня. Минулого тижня його поховали у Пісках-Радьківських. Захиснику було 38 років.

загинув
Григорій Кукса. Фото: Борівська селищна рада

Як писав KHARKIV Today, біля міста Бахмут у Донецькій області загинув мешканець Наталинської громади (Красноградський район) Микола Дрега. Олексій Петухов із Вільхуватської громади отримав смертельне поранення також на Донеччині.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.