Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На Харківщині оголосили підозру 69 зрадникам та 35 колаборантам

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Слідчі розслідують майже 3700 воєнних злочинів російських окупантів.

З початку війни загарбники вчинили понад 19 000 кримінальних правопорушень.

На Харківщині оголосили підозру 69 зрадникам, 35 колаборантам та восьми пособникам. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі з посиланням на звіт прокурора Харківської області Олександра Фільчакова на координаційній нараді 18 серпня.

За фактом державної зради слідчі відкрили 141 кримінальне провадження щодо 159 злочинів. Наразі до суду направили обвинувальні акти стосовно 11 людей.

Колабораційну діяльність розслідують у 98 кримінальних провадженнях. До суду направили 11 обвинувальних актів щодо 12 людей.

За фактом пособництва державі-агресору відкрито 34 кримінальних проваджень. У суді —  обвинувальні акти щодо двох людей.

"Від початку збройного конфлікту обліковано відомості про вчинення понад 19 000 кримінальних правопорушень. Кожне п‘яте — це воєнний злочин або злочин, пов‘язаний із виправдовуванням збройної агресії", — сказав Фільчаков.

Наразі слідчі розслідують майже 3700 воєнних злочинів російських військових. За словами Фільчакова, переважна більшість — це обстріли (обстріляно 8000 об'єктів цивільної інфраструктури), вбивств та зґвалтувань. Руйнування зафіксовані у 50 з 56 територіальних громад Харківської області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни знищили Палац культури у Харкові

Тим часом злочинність на Харківщині знизилась. 

"Майже на третину зменшилась кількість тяжких злочинів та кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми та групою осіб. Водночас особливої гостроти набувають факти незаконного використання гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку, а також справи стосовно псевдоволонтерів", — пояснили у прокуратурі.

Як писав KHARKIV Today, Росія знищила 230 українських навчальних закладів, іще майже 2000 пошкоджені. За кількістю пошкоджених та зруйнованих навчальних закладів на першому місці — Донецька область (523), друге місце у Харківської області (512), на третьому місці — Миколаївська область (204). 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.