Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На Харківщині фіксують велику кількість бажаючих нажитися на "гуманітарці"

Фото: ГУ НП
В Україні підозру за такими фактами отримали 29 осіб.

Також на Харківщині шахраюють із евакуацією із захоплених окупантами територій. 

Про розкрадання гуманітарної допомоги розповів міністр внутрішніх справ Денис Монастирський 22 червня в ефірі телеканалу "Рада". 

"Зʼявляються ділки, які, використовуючи щирість, доброту і спроможність наших громадян — зловживають цим. 247 кримінальних проваджень відкрито на сьогодні. З них вже 29 особам повідомлено про підозру", — повідомив він. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де у Харкові отримати "гуманітарку" 22 червня

За словами Монастирського, найцинічніше та найболючіше для людей — це коли хтось обіцяє вивезти мешканців окупованих територій.

"На початку люди не хотіли виїжджати. Коли ситуація вкрай загострилась і вже немає можливості вільної евакуації — родичі вже звертаються та шукають будь-які моменти для того, щоби вивезти, наприклад, батьків. І тоді якраз знаходяться шахраї... Були випадки, коли, наприклад, з Харківщини обіцяли вивезти групою. Прямо казали, що це набагато простіше, ми вас одразу вивозимо в Польшу, наприклад, ви одразу сідаєте. І був обстріляний такий бус, тому що вони поїхали маршрутами, які були під обстрілами, фактично було багато поранених. Це також була одна з проблем, яка виникала. При цьому за ці евакуаційні маршрути брали великі кошти, люди платили, сподіваючись, що ця евакуація буде більш якіснішою, більш безпечнішою, як їм обіцяли, ніж державна евакуація. Хоча з того самого населеного пункту тоді була евакуація і державна, яка пропонувалася. Але вони зголошувалися на ці приватні історії та платили кошти і, на жаль, це закінчилось трагедією. По цим всім таким і подібним фактам проводяться розслідування", — пояснив міністр внутрішніх справ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "П'яні окупанти застрелили дітей". Ізюм просить про "зелені коридори"

Монастирський назвав регіони, де найбільше шахраїв: лідери — це Київ і Львів, за ними йдуть Харківська область і Кіровоградщина.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.