Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На Харківщині добігає кінця посівна

Фото: ХОГА
Аграрії засівають поля у п'яти укрупнених районах регіону.

Багато полів "засіяні" вибуховими пристроями.

Через бойові дії аграрії області мали можливість проводити польові роботи на 65% площ. Такі дані надали у департаменті агропромислового розвитку Харківської обласної військової адміністрації.

"Ця посівна стала важким випробуванням для аграріїв Харківської області в основному через збитки, завдані російським військам. Засмічення полів випадковими або спеціально залишеними ворогом мінами, снарядами, ракетами та іншими вибуховими пристроями — це одна з проблем, що заважає проведенню весняно-польових робіт", — пояснили у департаменті.

Підрахувати точно скільки площ не засіяно аграріями, досить складно.

Попри все, аграрії Харківщини завершують посівну кампанію 2022 року. На контрольованій території Харківської області посівну проводять у п'яти районах (крім Ізюмського, Куп'янського, практично на всій території яких проходять бойові дії та частково окупованих територіях Харківського та Чугуївського районів).

Щодо контрольованої території, то станом на 7 червня за всіма категоріями господарств ярими сільськогосподарськими культурами засіяно майже 499 000 га або 64% до прогнозу (771 000 га).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помер тракторист, якого поранило ракетою на полі у Харківській області

Нагадаємо, у захопленій громаді на півдні Харківщини засіяли тільки третину площ. У Дергачівській громаді не починали посівну через бойові дії.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.