Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На Дергачівському полігоні завершують модернізацію і готуються відкрити гірськолижну трасу

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Полігон працює у тестовому режимі.

Сортувальну станцію планують запустити до кінця цього року.

На Дергачівському полігоні твердих побутових відходів виконали 95% робіт з модернізації. Тут готуються висадити 1000 дерев та 3000 кущів, у майбутньому відкриють гірськолижну трасу. Про це повідомив секретар Харківської міської ради Ігор Терехов.

"Ми практично виконали 95% від запланованих робіт і до кінця року повністю пустимо вже сортувальну станцію, у повному обсязі будуть працювати всі свердловини на полігоні. Сьогодні ми працюємо у 80-процентному режимі, тому що з 35 свердловин, які пробурені, працюють 24 свердловини , — сказав Терехов. — Водночас я сьогодні обговорював з нашими колегами дуже амбітний проєкт, який в Україні ще ніхто не реалізовував. Найімовірніше, ми його почнемо відразу ж робити. Це організація гірськолижної траси тут, на рекультивованому полігоні. До того ж, ця траса буде всесезонною".

Прокласти першу трасу планують у цьому році, у планах також встановлення підйомника. За словами Терехова, просідання на ґрунті не буде, оскільки проведуть ущільнення кореневої системи.

Як повідомив директор комунального підприємства "Муніципальна компанія поводження з відходами" Юрій Суярко, терміни з модернізації затягнулися, оскільки країна може взяти обмежену кількість кредитів на відповідні проєкти. На модернізацію виділено 40 мільйонів доларів, гроші направляють частинами.

дергачевский полигон
Дергачівський полігон. Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today

На сьогоднішній день на полігоні працюють 24 свердловини з 35. Тут видобувають газ і переробляють в електрику.

"Ведеться рекультивація полігону, пробурено 35 свердловин, полігон практично покритий мембраною, немає запаху, викидів газу в атмосферу. Встановлена компресорна станція, яка очищає газ і подає у генератори, де виробляється електрика. Підключено 24 свердловини, решта будуть підключені. Думаємо над тим, як зможемо використовувати цей газ. Поки працюємо у тестовому режимі, йде підготовка документів. Електрика йде в "Укренерго", — сказав Суярко.

Як зазначив секретар міськради Ігор Терехов, бюджет Харкова зможе отримувати кошти від продажу переробленої електроенергії, а також від продажу паперу, пластику і деревини на вторинному ринку. Надалі у Харкові планують відкрити перевантажувальну станцію, де будуть компресувати сміття, щоб довозити до Дергачівського полігону.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.