Мовний омбудсмен обурився рішенням громади на Харківщині перейменувати вулицю Олександра Олеся
Громада на кордоні Харківської області привернула увагу уповноваженого із захисту державної мови. Тарас Кремінь присвятив жителям, які не схотіли жити на вулиці Олеся, та голові громади пост у соцмережах.
Кремінь написав на наступний день після того, як громада поблизу Харкова відмовилась від вулиць на честь Олеся і майстра бандур. Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затверджені рішенням Топонімічної комісії при ХОВА. Замість іменних вулиць тут обрали нейтральні, назвавши вулиці на честь Олександра Олеся та Арсентія Мови "помилкою". Вулицю Олеся перейменували на Затишну, оскільки так "комфортно".
"Хто ті депутати місцевих громад, яких не влаштовують імена закатованих радянським режимом світочів української літератури? Мені стало відомо про те, що вчора, на День Гідності та Свободи, депутати Малоданилівської селищної ради Харківського району Харківської області всупереч законодавству, нормативно-правовим актам і здоровому глузду перейменували вулицю видатного українського поета Олександра Олеся на вулицю Затишну. Рішення — на сайті громади. Вважаю, що це рішення позачергової сесії - демонстративне свідчення відвертого перевищення повноважень депутатів громади, а також її "селЕщного голови", який мав зупинити це невігластво, а, відверто кажучи, шкідництво, що суперечить національним інтересам. Сподіваюся на оперативну реакцію Харківська обласна військова адміністрація. Не дамо спаплюжити імʼя світоча національної культури, автора антисталінського твору "Земля обітованнна", текстів про Голодомор, Героїв Крут, батька незабутнього поета Олега Ольжича, закатованого нацистами", — написав Кремінь.
Нагадаємо, у Харкові нещодавно з'явилася вулиця Олеся. У проєкті "Імена Харкова" ми розповідали про Олександра Олеся. Його можна по праву вважати наймузичнішим поетом України. На його вірші композитори написали 200 пісень, які виконують зокрема сучасники Ніна Матвієнко та Марія Бурмака. Леся Українка називала його улюбленим ліриком, а зірки Розстріляного Відродження — вчителем.