Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Місто на Харківщині просить повернути до нього іспит із ПДР

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Зараз отримати водійські права можна тільки у Харкові.

Жителям Лозівської громади потрібно подолати 150 кілометрі, аби дістатися Харкова та скласти іспит.

У середу 15 травня Лозівська міська рада ухвалила звернення до Верховної Ради України та Кабінету міністрів щодо повернення можливості здачі іспиту із правил дорожнього руху у місті Лозова. Як пояснили у Лозівській міськраді, зараз складати такий іспит можна тільки у двох сервісних центрах у Харкові, проте жителям області незручно їхати до міста, крім того, це небезпечно через постійні обстріли. Тому вони просять повернути іспит до Лозової.

"Унаслідок реалізації пілотного проєкту "Прозорий іспит", ініційованого Головним сервісним центром МВС України, здача іспитів із теоретичної та практичної підготовки/перепідготовки водіїв транспортних засобів в Харківській області визначено лише у двох сервісних центрах, розташованих у м. Харків. Прийняття такого рішення створило соціальну напругу серед населення. Поїздки до міста, яке знаходиться під постійними ворожими обстрілами незручне й небезпечне, наголосили жителі громади під час зустрічей та у колективних зверненнях з якими зверталися до Лозівського міського голови Сергія Зеленського", — повідомили у міськраді.

Раніше депутати Лозівської міськради направили листи міністру внутрішніх справ Ігорю Клименку та народним депутатам щодо цього питання, наразі вирішили звернутися до Верховної Ради та Кабміну.

У зверненні сказано, що 1 грудня минулого року в Україні почали впроваджувати пілотний проєкт "Прозорий іспит". Згідно із проєктом, місцем проведення іспитів із теорії та практики для підготовки або перепідготовки водіїв транспортних засобів визначили Харків. Це лише два відділення сервісних центрів — №6341 та №6342.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові відкрили простір "Свій" для переселенців

Жителі Лозівської громади скаржаться на незручність їздити до Харкова. Громада складається із 91 населеного пункту. Зараз у ній мешкають майже 90 000 місцевих жителів та понад 14 000 переселенців. Відстань від Лозівської громади до Харкова складає 150 кілометрів, із найвіддаленіших населених пунктів громади треба їхати 170 кілометрів. Попит на складання іспиту із правил дорожнього руху є.

"На даний час як серед жителів Лозівської міської територіальної громади, так і серед переселенців з м. Харкова, Барвінківського, Ізюмського, Куп’янського районів, які рятувалися від обстрілів та знайшли такий прихисток у нашій громаді, є значний попит на державну адміністративну послугу зі складання іспитів з теоретичної та практичної підготовки водіїв транспортних засобів. Також спостерігається зростання попиту серед осіб жіночої статі, оскільки чоловіки захищають нашу державу від зовнішнього ворога, а їх дружини вимушені вирішувати питання убезпечення особистого життя та життя близьких, в тому числі дітей", — пояснили депутати Лозівської міськради.

Також у зверненні йдеться про те, що людям із Лозової незручно їхати до Харкова, оскільки потрібно вирішувати питання із роботою та родиною (залишати дітей без догляду), робити додаткові витрати. Окрім того, у сервісних центрах утворюються черги, і людям доводиться шукати інші центри по Україні (Краматорськ на Донеччині, Павлоград у Дніпропетровській області), де також зберігається загроза обстрілів. Тому депутати Лозівської міськради просять повернути іспит до Лозової.

"Враховуючи численні звернення громадян, у тому числі колективні, Лозівська міська рада Харківської області звертається до Вас з проханням сприяти у вирішенні питання щодо повернення можливості складати іспити із теоретичної та практичної підготовки/перепідготовки водіїв транспортних засобів у м. Лозова Харківської області на базі ТСЦ 6348 РСЦ ГСЦ МВС України в Харківській області", — сказано у зверненні.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.