Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Міськрада віддала набережну річки Харків під забудову

Фото: Харківський антикорупційний центр
Ділянка знаходиться в районі Журавлівського гідропарку.

На останній сесії міськради депутати передали в оренду приватній фірмі під будівництво житлового комплексу ділянку на березі річки Харків.

На 2,7 гектарах по провулку Шевченківському, 50 "Європартнер компані" хоче звести багатоквартирні будинки. Ділянка знаходиться в районі Журавлівського гідропарку.

"Цю територію можна назвати прибережною зоною річки Харків. Є певні загрози, що забудова цієї зона зашкодить проєкту "Зелений каркас", який обіцяла створити міська влада", — вважають в Харківському антикорупційному центрі.

"Зелений каркас" мав пов'язати кілька зелених зон міста велосипедними та пішохідними доріжками. Проєкт передбачав створення вздовж річки Харків 11-кілометрової зеленої паркової та вело-пішохідної зони, які повинні поєднати Салтівку та центр міста. Будівництво "каркасу" планували на 2022 рік, але почалася повномасштабна війна.

Тепер на заваді вело-пішохідній зони можуть постати багатоповерхівки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чиновники у Харківській області купують електрокар за 1,5 мільйона гривень

Харківські депутати не вперше віддають "Європартнер компані" цю ділянку в оренду. Така спроба була в 2021 році, але тоді втрутилася прокуратура. У липні 2021 року суд за клопотанням прокуратури розірвав договір оренди між Харківською міськрадою та "Європартнер компані". Не дивлячись на це, забудовники почали роботи на ділянці. Також прокуратура подавала заяву про забезпечення позову, але суд відмовив.

Аналітики ХАЦ з'ясували, що власниками "Європартнер компані" були депутат Харківської міськради від забороненої зараз партії "ОПЗЖ" Едуард Тичков, а також Кирило та Олександр Басяєви. Тичков у 2019 році був співвласником російської фірми ТОВ "Торговый дом Росизопром". Зараз власниками фірми є лише Басяєви.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.