Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Мін'юст вирішить, чи можна харківській школі носити ім'я Жукова

Фото: Facebook / школа №127
Міністерство юстиції не може заборонити школі носити ім'я радянського маршала, але може звернутися до суду.

Якщо в Мін'юсті вирішать, що школа порушує закон, то направлять відповідний позов до суду.

Міністерство юстиції України створить комісію, яка визначить, чи порушує Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №127 імені Г. К. Жукова (вулиця Семінарська, 63А, район Холодної гори) закон про декомунізацію. Про це повідомив керівник громадської організації "Світанок" Вадим Поздняков з посиланням на відповідь на його звернення до Мін'юсту.

У своїй відповіді Мін'юст нагадує, що пропаганда комуністичного або націонал-соціалістичного тоталітарних режимів, їх символіка заборонені. Така пропаганда може стати підставою для відмови в реєстрації або припинення діяльності юридичної особи. У разі невиконання юрособами вимог закону їх діяльність підлягає припиненню в судовому порядку за позовом Мін'юсту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Орден Леніна, який повернули на стіну, не зацікавив харківську поліцію

Відповідність або невідповідність діяльності юросіб вимогам закону про декомунізацію встановлює комісія, яку створили при Міністерстві юстиції 9 червня 2015 року.

За результатами правової експертизи складають правовий висновок про відповідність або невідповідність діяльності, найменування або символіку юридичної особи. Він затверджується Мін'юстом.

У десятиденний строк з дня прийняття рішення про невідповідність діяльності, найменування або символіки юрособи Мін'юст звертатиметься з позовом до суду про припинення його діяльності або повідомить іншим органам державної влади, уповноваженим звертатися до суду.

"Звернення про відповідність Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №127 імені Г. К. Жукова відповідає вимогам закону і вимогам підпункту 1 пункту 4 порядку, і буде винесено на розгляд комісії з питань дотримання Закону України "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки", — сказано у відповіді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У харківській школі через уроки патріотизму відсторонили директора

Однак в Мін'юсті попередили, що його листи не встановлюють норм права, а мають інформаційний характер.

"Пішли позитивні зрушення щодо позбавлення харківської школи №127 імені кривавого м'ясника маршала Жукова, — написав Поздняков в своєму Facebook. — Чекаємо позитивного рішення комісії і видачі указу Мін'юстом про незаконність чинної назви школи".

Як писав KHARKIV Today, в лютому 2021 року Вадим Поздняков повідомив про те, що вирішив звернутися до Мін'юсту з вимогою позбавити харківську школу імені радянського маршала Жукова, оскільки звернення до Харківської міськради не дали результату.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.