Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Міністр передав 225-му батальйону 40 броньованих "Козаків"

Фото: Міноборони.
Ці моделі вітчизняних бронеавтомобілів найпоширеніші у Сухопутних військах України.

Воїни 225-го окремого штурмового батальйону Збройних Сил України отримали 15 бронемашин "Козак-2М1" та 25 "Козак-5".

Вітчизняну техніку, яку виробляє ПАТ "Науково-виробниче об’єднання "Практика", підрозділу передали міністр оборони Рустем Умєров та начальник Генерального Штабу ЗСУ генерал-майор Анатолій Баргилевич. Про це Рустем Умєров повідомив у соціальних мережах.

"15 броньованих машин "Козак-2М1" та 25 одиниць багатофункціональних бронеавтомобілів "Козак-5", виробництва ПАТ "Науково-виробниче об’єднання "Практика", повністю відповідають стандартам НАТО і мають високий протимінний захист. Забезпечуємо наших військових сучасним і надійним обладнанням. Мотивоване військо — це добре оснащене військо. Наш головний пріоритет – збереження життя та здоровʼя військових", — написав мінстр.

Як повідомляє "Мілітарний", "Козак-2М1" — це модернізована версія "Козак-2М", що відрізняється несучим корпусом-монококом. У ньому використані ті самі агрегати, що і на "Козаку-2", але повністю перероблена ходова частина. Підвіска всіх коліс стала незалежною, а кліренс збільшився з 392 мм до 430 мм. Бронекорпус машини має рівень балістичного захисту ПЗСА-5.

"Козак-5"  це версія, яка збудована на шасі позашляховика Ford F-550 і передусім призначена для поліцейських спецпідрозділів. Він легший за "Козак-2" і має вагу 10 тонн. У базовому варіанті бронеавтомобіль вміщає до восьми осіб. Конструкція кузова загалом аналогічна "Козаку-2", але в задній стінці замість двостулкових дверей встановлені одностулкові.

Як писав KHARKIV Today, 225-й батальйон входив до складу 127-ї бригади тероборони, а у 2023 році виокремився в окремий штурмовий підрозділ. Під командуванням Олега Ширяєва батальйон виконував завдання, зокрема, у Бахмуті.

Командир 225 батальйону Олег Ширяєв отримав орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня та "Хрест Пошани".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.