Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Міністр оборони розповів, кого зараз мобілізуватимуть у першу чергу

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Завдання щодо мобілізації визначає Генштаб Збройних сил України.

До Збройних сил України мобілізували вже достатньо військових, тепер потрібні конкретні фахівці.

В першу чергу зараз мобілізуватимуть операторів безпілотних літальних апаратів, IT-спеціалістів, зв’язківців та артилеристи. Про це повідомив "Голосу Америки" міністр оборони України Олексій Резніков.

"Наскільки я знаю, сьогодні мобілізаційні потреби задовільняються через пошук конкретних фахівців. Тобто не загально — стільки, стільки, стільки треба. Ми достатньо багато вже мобілізували до лав Збройних сил України й не тільки. Зараз потрібні конкретні фахівці. Це можуть бути оператори безпілотних літальних апаратів, спеціальні айтішники, зв’язківці, артилеристи тощо", — сказав Резніков.

Як пояснив міністр оборони, у зв'язку з отриманням Україною сучасного військового обладнання, що відповідає стандартам НАТО, українській армії необхідні фахівці, які спроможні швидко опанувати таке обладнання. Завдання щодо мобілізації визначає Генеральний штаб Збройних сил України.

"Вони оцінюють кількість сил та засобів, які їм потрібні на той чи інший момент ведення бойових дій, оцінюють втрати. Давайте будемо реалістами — втрати у нас теж є, і поранені, і на жаль, убиті наші захисники та захисниці. Саме Генштаб чітко знає, на якому напрямку, в якому виді сил або військ потрібне заміщення, або відвести бригаду на відновлення боєздатності й замість неї ввести резерв.  Вони оцінюють цю ситуацію", — пояснив Резніков.

Нагадаємо, 15 серпня Верховна Рада України ухвалила два закони — про продовження строку дії воєнного стану в Україні та продовження строку загальної мобілізації. Строк дії воєнного стану та загальної мобілізації в Україні продовжується з 23 серпня строком на 90 діб — до 21 листопада.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.