Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Мільйон гривень за слова. У Харкові забудовник подав до суду на відому активістку

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Є чи немає дозволу на будівництво ЖК "Куликівський", вирішить суд.

Будівельник 18-поверхового будинку на Куликівській судитиметься з захисницею архітектурної спадщини Оленою Рофе-Бекетовою.

Новий скандал розгорівся навколо будівництва 18-поверхового житлового комплексу на вулиці Куликівській. Будівельна кампанія "Туркіш Девелопмент" звинувачує  Олену Рофе-Бекетову в наклепі і вимагає з неї через суд мільйон гривень компенсації за шкоду репутації.

Несподіваний позов

Олена Рофе-Бекетова відома у місті як ініціатор проєктів із захисту архітектурної спадщини Харкова. На початку червня у пресцентрі KHARKIV Today відбулася пресконференція щодо будівництва ЖК "Куликівський". За словами активістки, вона подала запити до Харківської міськради про те, на яких підставах в історичному ареалі будується висотний будинок, і отримала відповідь, що "містобудівні умови і обмеження для проєктування об'єкта не надавалися". Також немає інформації про археологічні дослідження, які будь-який забудовник повинен проводити, перш ніж приступити до будівництва в історичному центрі міста.

Прокуратура Харківської області також засумнівалася у дотриманні всіх норм будівництва і подала до суду на "Туркіш Девелопмент". Предметом позову стала процедура виділення земельної ділянки для будівництва. Якби не увага до цього судового процесу, Олена Рофе-Бекетова так би і не дізналася, що компанія-забудовник бажає з нею судитися.

"Я відстежую стан справ у суді. Кілька разів засідання переносилися, я дивилася, коли буде наступне і опинилася на сайті, де публікують анонси судових засідань. І я випадково побачила, що моє ім'я теж там фігурує. Я з'їздила до суду, але суддя зараз у відпустці, так що я не отримала на руки матеріали справи, щоб хоча б дізнатися опис суті претензії", — розповіла Олена Рофе-Бекетова KHARKIV Today.

Позов став цілковитою несподіванкою для активістки, тому що представники компанії зустрічалися з нею і обговорювали перспективи можливої ​​співпраці. Сама Рофе-Бекетова раніше закликала чиновників і забудовників сісти за стіл перемовин з представниками громадянського сектора.

Репутація постраждала

Перше судове засідання призначене на 7 вересня. Представник будівельної компанії заявляє: сума позову така велика, тому що постраждала ділова репутація "Туркіш Девелопмент".

"Для того, щоб компанію у чомусь звинувачувати, потрібні вагомі юридичні підстави, наприклад, рішення суду про те, що щось відбувається незаконно. У даному випадку були публічні висловлювання, які не мають під собою жодних правових підстав. Можливість торгувати нерухомістю безпосередньо пов'язана з репутацією, і коли наноситься така шкода, компанія не може просто сидіти склавши руки", — розповів KHARKIV Today адвокат компанії Євген Ріяко.

куликовский
ТТак має виглядати будинок у 2022 році. Фото: "Туркіш Девелопмент"

Судові тяжби не завадили компанії продати майже всі квартири у недобудованому будинку. З 318 квартир 63 продані, крім перших трьох поверхів, які ще не надійшли у продаж. Будинок обіцяють здати у третьому кварталі 2022 року. Примітно, що компанія залучає покупців описом близькості до історичного центру та архітектурних пам'яток, з захисницею яких забудовники воюють у судах.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.