Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Металісту" після аудиту хочуть поміняти господаря

Фото: essma.eu
Стадіон "Металіст" після аудиту пропонують передати у власність місту.

Голова Харківської облради Артур Товмасян зачитав звернення, в якому навів аргументи, чому головна спортивна арена Харкова повинна змінити господаря — з Харківської облради на Харківську міськраду.

Це рішення необхідне для відродження футбольного клубу "Металіст", яке обіцяє здійснити колишній власник однойменного клубу Олександр Ярославський.

"Ми всі знаємо про те, що Ігор Терехов і бізнесмен Олександр Ярославський заявили про своє спільне бажання відродити футбольний клуб "Металіст". Упевнений, що кожен з нас, як патріот Харкова і області, підтримує цю ініціативу. Оскільки всі ми пам'ятаємо ті часи, коли "Металіст" був гордістю Харкова і кожен городянин пишався тим, що один з кращих футбольних клубів України мав харківську прописку. До 2007 року стадіон "Металіст" знаходився в міській власності, але перед Євро-2012 він перейшов під крило обласної ради. Потім, в 2013 році був проданий вже новому власникові клубу "Металіст" Сергію Курченку. Але після його від'їзду до Росії і відмови від виконання інвестиційних зобов'язань перед "Металістом" знову повернувся у власність обласної громади. Вважаю, що після того, як Ігор Терехов і Олександр Ярославський заявили про намір відродження клубу, ми, як представники жителів області, повинні також зробити крок на шляху відродження клубу — в іншому випадку нас не зрозуміють, ні в Харкові і області, ні в Україні", — сказав Товмасян.

Голова облради запропонував провести аудит всієї власності "Металіста", а потім — передати Харкову. Заступник голови Харківської облради Ігор Кононенко сказав, що фракція Кернеса підтримує цю пропозицію.

Нагадаємо, стадіон "Металіст" до 2007 був у власності міста, а перед Євро-2012 перейшов "під крило" області. Тоді ж, у 2012 році, мер Геннадій Кернес просив повернути стадіон у власність міста, щоб він належав громаді, а не приватній особі. Але цього не сталося.

У 2013 році легендарний "Металіст" купив у Олександра Ярославського олігарх часів Януковича Сергій Курченко. Суму угоди називали 100 мільйонів доларів. Після Революції Гідності Курченко втік з країни і перестав фінансувати "Металіст". Водночас він відмовився продавати його будь-кому, і в 2016 році клуб позбавили професійного статусу через великі борги.

Раніше KHARKIV Today писав, що бізнесмен Олександр Ярославський просить уболівальників "Металіста" збирати як мінімум 25 тисяч глядачів на стадіоні в Харкові. Олександр Ярославський зізнався, що після продажу "Металіста" в 2013 році, за контрактом він десять років не може займатися футболом. Але цей термін скоро добігає кінця і він хоче повернути легендарний футбольний клуб. Також бізнесмен пообіцяв ходити тільки в костюмі "Металіста" після його повернення.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.