Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Мешканці міста на лінії фронту на півдні Харківщині повертаються додому

Фото: mistaua.com
Знаходитися у Барвінковому небезпечно.

Під тимчасовою окупацією знаходиться більша частина Ізюмського району, населені пункти, підконтрольні Україні — на лінії фронту. 

Майже дві третини укрупненого Ізюмського району знаходяться в тимчасовій окупації. Звідти ведеться безперервний обстріл сіл і селищ, які тримають захисники України. Це по суті лінія фронту. 

"Із початку війни у нас кожного дня обстріли, обстріли на Ізюмщині, але попри все це ми тримаємось, завдячуючи Збройним силам України, завдячуючи нашим патріотам — Ізюмщина вистоїть. Ситуація напружена, ворог намагається наступати, але у нього нічого не виходить, це вже протягом трьох місяців, хочуть прорватися в сторону Словʼянська, але Збройні сили України тримають свої позиції і ми тримаємося", — повідомив Масельський.

За його словами, життя на окупованих територіях більше схоже на виживання.  

"На сьогоднішній день люди обмежені в тих цивілізованих благах, які ми мали до війни — це найелементарніше: продукти харчування, водозабезпечення, людей обмежують в переміщенні, у людей немає того, що ми мали і прекрасно жили до початку бойових дій. На сьогоднішній день без роботи, без заробітних плат, без електроенергії. Сьогодні відбувається геноцид народу, людей не випускають, обмежують переміщення по містам, таких як Ізюм, Балаклія, селищу Савинці. Люди не можуть виїхати з населених пунктів, відвідати рідних, близьких, не можуть навіть зателефонувати, бо забороняється, глушиться телефонний звʼязок. Якщо нам вдається правдами усіма і неправдами передати інсулін і якісь медикаменти для тяжкохворих чи швидкою допомогою, чи через певні якісь моменти, то так і виходить, а так в цілому — немає ні пенсій, ні зарплат, ні роботи, нічого. Іде виживання", — пояснив голова Ізюмської РВА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через обстріл у Харківській області зайнялося поле з пшеницею

Через неокуповані Барвінківську, Донецьку громади і частину Балаклійської громади проходить лінія фронту.

"Дуже важко, але ми тримаємося. Важко в якому плані, що у ворога тактика одна — знищити усі населені пункти, все спалити, розбомбити і тільки таким чином отримати якусь перевагу, але і це вже на сьогоднішній день не працює, тому що є позиції, є такій намір — не відступати. І я сподіваюся, що Збройні сили України за нашою допомогою це виконають", — розповів Масельський.

Голова Ізюмської РВА зазначив, свого часу було повністю евакуйоване місто Барвінкове. Відтоді пройшло вже більше двох місяців, і люди починають повертатися до своїх домівок. 

"Хоча місто через два, через три дні піддається обстрілам. Тобто, люди хочуть додому, до своїх домівок. Ми попереджаємо їх, що це небезпечно, але все рівно люди навідуються. І, знаєте, людина звикає, мабуть, до цього і вже людина орієнтується, як вижити під час обстрілу, коли "прильот", коли "відліт". Зачастую вже і домівки нема, але люди кажуть: ми повернемся, відбудуємо і зробимо наші населені пункти ще гарнішими, ніж було до війни", — поінформував він.    

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти накопичили сили для нового штурму на півдні Харківщини — заступниця комбата

Раніше, 4 липня, міський голова Барвінкового Олександр Бало розповідав про постійні обстріли.

"Ситуація залишається напруженою, ворог намагається кожного дня робити прорив в сторону Барвінківської громади та Словʼянська. Знаходитися на території громади, в місті на сьогоднішній день — небезпечно", — попереджав Бало. 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.