Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Мешканець Харківщини віддав поліцейським знайдену у лісі зброю

Фото: Facebook/"Поліцейські офіцери громад в Харківській області"
За добровільну здачу зброї не загрожує кримінальна відповідальність.

Чоловік розповів, що забрав боєприпаси додому заради безпеки. 

60-річний мешканець села Калинове (Золочівська громада) звернувся до поліцейського офіцера громади, оскільки хотів добровільно видати боєприпаси. Чоловік розповів, що приблизно місяць тому, в лісосмузі поблизу населеного пункту, знайшов 169 набоїв калібру 12,7, дві кумулятивні гранати та одну осколкову фугасну до РПГ-7, а також ящик із 52 гранатами ВОГ до АГС-17. Про це повідомили на сторінці "Поліцейські офіцери громад в Харківській області" в Facebook.

"Щоб боєприпаси не потрапили до рук дітей та несвідомих громадян, він забрав їх додому. При першій можливості, громадянин повідомив поліцейського про свою небезпечну знахідку. Таким чином, не тільки звільнившись від відповідальності за незаконне зберігання боєприпасів, але і попередивши можливі наслідки необачного поводження з вибуховими предметами", — пояснили поліцейські.

Чоловіка, який повідомив про свою знахідку, до покарання притягувати не будуть, адже тих людей, які добровільно здають зброю та боєприпаси, звільняють від кримінальної відповідальності відповідно до ч. 3 ст. 263 Кримінального кодексу України.

За носіння, зберігання, придбання, передачу чи збут вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу визначена кримінальна відповідальність, відповідно до ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами). Санкція статті передбачає позбавлення волі строком від трьох до семи років.

Нагадаємо, в Україні можна здати нелегальну зброю з 1 по 30 листопада.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.