Медицина, стрільба і рукопашний бій. Як харків'яни готуються захищати місто
Загроза потенційного військового вторгнення Російської Федерації спонукала харків'ян активно записуватися на курси самооборони, медицини та військової підготовки.
Одні зустрічаються у вихідні у центрі і навчаються надавати першу допомогу, інші на території заводу "Протон" тренуються у стрільбі, а наймотивованіші готові присвятити місяць первинній військовій підготовці.
Дожити до "швидкої"
Попит на курси, пов'язані з медициною та обороною, у Харкові зріс у рази. Подібні тренінги та навчальні програми існують з 2015-2016 років, але такою популярністю, як зараз, ніколи не користувалися.
"Зараз у групах вже по 25 людей, а раніше було до 16 чоловік", — розповіла KHARKIV Today організатор тренінгів із медичної допомоги Ірина Бородіна.
Ці заняття бувають як певних груп — школярів, пластунів, військових, так всіхохочих. Вони корисні й у мирний час, але зараз, коли над містом нависла загроза зовнішнього вторгнення, медичні знання є особливо популярними.
Зазвичай тренінги проводяться по суботах та неділях, бувають програми на один або два дні, залежно від завдання. Для військових роблять акцент на тактичну медицину, для автомобілістів — на допомогу під час аварій, найпопулярніший напрямок — основи домедичної підготовки.
"Людина зможе допомогти постраждалому дожити до приїзду "швидкої", — каже Ірина Бородіна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутати Харківської облради готують звернення до Зеленського щодо тероборони
Вікових обмежень немає, слухачам курсів видають друковані конспекти.
"Інформація дуже корисна. Я раніше не знала, що якщо у людини велика крововтрата, качати серце не можна. Як накладати пов'язки на рану правильно, теж не мала уявлення. Якщо чесно, не хочеться, щоб це знадобилося, але інформація потрібна", — поділилася враженнями слухачка курсів Олена Гетьманенко.
Для волонтерів, школярів, військових курси безкоштовні, решта вносять по 600 грн. Вікових та інших обмежень немає. Щоб записатися на тренінг, потрібно стежити за оголошеннями у групах "Український легіон Харків" та "Водії Харків" на Facebook.
Беруть усіх, окрім сепаратистів
Не менший успіх мають і різні курси бойової підготовки. Ветеран АТО Ігор Пушкарьов заснував школу жіночої самооборони "Гарда" у 2016 році, коли повернувся із зони бойових дій до мирного життя. Сьогодні у "Гарди" немає відбою від харків'янок, які бажають навчитися стріляти та битися.
"Приходять різні люди, усі верстви населення. Є молоді, є пенсіонери, службовці, підприємці, домогосподарки. У нас немає жодних вікових обмежень, якщо немає медичних протипоказань. Найстаршій нашій учасниці 68 років", — розповів KHARKIV Today Ігор Пушкарьов.
Також є програма "Сила опору" для цивільного населення в умовах бойових дій, як для чоловіків, так і для жінок, і програма для дітей "Міцний горішок", є окремий армійський напрямок.
Єдине обмеження — на курси самооборони не беруть людей із сепаратистськими та прокремлівськими поглядами. Організатори перевіряють сторінки кандидатів у соцмережах. Приєднатися до тренувань можна у суботу та неділю з 10:00 до 12:00 за адресою: Харків, площа Захисників України 7/8, Протон, офісний центр "Вулик", зал Федерації ножового бою. Довідки за тел. (063) 556 43 78.
Після тривалої перерви на карантини відновлює курси військової підготовки і "Український легіон". З 1 березня він запускає курс на місяць. Він складатиметься з 12 занять: восьми теоретичних і чотирьох практичних.
"Це все буде у зручний час — увечері та у вихідні дні. Наприкінці буде ще один 24-годинний рейд, у ліс, щоб перевірити, чому курсанти навчилися на практиці. Ще вчитимемо їх відбивати напад. Зазвичай це рейд на 15 кілометрів у ліс з ночівлею", — пояснив KHARKIV Today керівник Харківської філії "Українського легіону" Олександр Горбатенко.
Вікових та інших обмежень щодо здоров'я немає, кожному знайдуть заняття відповідно до фізичних можливостей. Подати заявку потрібно до кінця лютого, для цього заповнити анкету. Подробиці можна уточнити за телефоном, зазначеним в анкеті. Заняття безкоштовні.