Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Медведчук програв апеляцію по книзі харківського видавництва про Стуса

Суд скасував 27 позовних вимог кума Путіна.

Тираж книги "Справа Василя Стуса" Вахтанга Кіпіані — майже 100 тисяч примірників.

19 березня Київський апеляційний суд частково задовольнив апеляційну скаргу про заборону книги "Справа Василя Стуса" Вахтанга Кіпіані, вона вийшла в харківському видавництві Vivat. Про це повідомила "Історична правда". 

Апеляційний суд скасував рішення Дарницького районного суду Києва від 19 жовтня 2020 про заборону розповсюдження книги до усунення з неї інформації, що "порушує право Віктора Медведчука на повагу честі і гідності".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківських школярів звуть брати участь в літературному конкурсі

За словами захисника автора "Справи Василя Стуса" Вахтанга Кіпіані, 27 позовних вимог Медведчука скасовані. Але залишили в силі тільки одну позовну вимогу. Вона стосується фрази про припущення, що Медведчук був адвокатом у процесі Василя Стуса  безпосередньо за підтримки органів держбезпеки. "Іменем України винесено вже не ганебне рішення, а те, яке розставляє крапки в цій історії. Головне — критичне осмислення є, в книзі написана правда, суд зняв позовні вимоги Медведчука ... Суд скасував рішення першої інстанції", — пояснив Вахтанг Кіпіані.

У виданні додали, на засіданні були судові дебати.Водночас ні Медведчук, ні його адвокат Ігор Кириленко не прийшли до суду. Суддя вирішив проводити засідання без представника відповідача, оскільки останнього поінформували про дату засідання.

Віктор Медведчук повинен заплатити по 768 гривень 40 копійок судового збору на користь автора і видавництва Vivat.

За словами маркетингової директорки видавництва "Віват" Катерини Аврамчук, зараз загальний тираж книги становить 98 тисяч 780 примірників.

Рішення Київського апеляційного суду можуть оскаржити у Верховному Суді протягом 30 днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацгвардієць Марків, якого звільнили з італійської в'язниці, приїхав до Харкова

Нагадаємо, в жовтні 2020 року суд частково задовольнив позов Віктора Медведчука (нардеп від "ОПЗЖ", кум президента Росії Володимира Путіна) до видавництва Vivat через публікацію книги "Справа Василя Стуса" Вахтанга Кіпіані, це збірник документів з архіву колишнього КДБ УРСР. 26-річний Віктор Медведчук був адвокатом Василя Стуса на судовому процесі в 1980 році. Сам Стус протестував проти цього призначення, але не зміг домогтися заміни захисника. Лінія захисту Віктора Медведчука була занадто м'якою, латентною. Після цього — вирок для раніше судимого Стуса, 15 років таборів. Через десятиліття адвокат письменника вимагав від Кіпіані спростування дев'яти пунктів книги і заборони її поширення на будь-якій території.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.