Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Маленький харківʼянин врятував життя батькові

Фото: Facebook/НДСЛ "Охматдет"
5-річний Макарчик став донором кісткового мозку.

Трансплантація стовбурових клітин пройшла успішно. 

Олексій, Олена та 5-річний Макарчик з Харкова почали свою боротьбу в листопаді минулого року. Тато отримав діагноз апластична анемія. В Охматдиті діагноз скоригували на мієлодиспластичний синдром (МДС). Олексію потрібна була трансплантація кісткового мозку. Про це повідомили у Національній дитячій спеціалізованій лікарні "Охматдит".

"Після початку повномасштабного вторгнення Росії фахівці Охматдиту ухвалили безпрецедентне рішення: двері найбільшого українського дитячого шпиталю відчинили для усіх пацієнтів, незалежно від віку. НДСЛ "Охматдит" отримав ліцензію на проведення трансплантації кісткового мозку для дорослих. Тоді ж родина і приїхала до Києва. В світі не було жодного сумісного донора і маленький син запитав: "а я можу врятувати тата?", — розповіли медики. 

В Охматдиті поінформували, що тоді Олексія почали готувати до трансплантації кісткового мозку: 5-річний син підходив як донор на 60%. 15 червня стовбурові клітини Макара трансплантували батькові. Пересадка пройшла успішно. 

Фото: Facebook/НДСЛ "Охматдит"
Фото: Facebook/НДСЛ "Охматдит"

"Зараз родина залишається в Охматдиті: Олексію потрібно обстежуватися та перебувати під наглядом лікарів. Мама Лена зробила для своїх хлопців креативні футболки: в Олексія написано "Мій син та Охматдит врятували моє життя", а у Макара — "Я врятував життя тата". Здається, вони неабияк пишаються одне одним. У них загалом багато спільного — зокрема, й любов до футболу. Тому в лікарні їх чекав ще один приємний сюрприз, до них приїхав відомий футболіст Андрій Пятов", — повідомили у дитячому шпиталі. 

Фото: Facebook/НДСЛ "Охматдит"
Фото: Facebook/НДСЛ "Охматдит"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент відзначив маленького харківʼянина за сміливість

Від старту лікування дорослих в Охматдиті провели вже шість трансплантацій кісткового мозку. Тільки на вересень там заплановано десять трансплантацій кісткового мозку. Дві вже провели у День знань.

"Всі трансплантації відбуваються коштом держави Україна", — додали медики. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.