Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Лижі, сноуборд і тюбінг цілий рік: навесні у Харкові збираються будувати лижну трасу

Фото: Харьковский горсовет
Хочуть покласти покриття, яке дає відчуття катання на снігу, що щойно випав.

На місці рекультивованого Дергачівського полігону твердих побутових відходів планують відкрити навчальний екологічний центр.

18 січня представники КП "Муніципальна компанія по поводженню з відходами" зустрілися на полігоні зі співробітниками компанії Neveplast (Італія), яка створює сертифіковане покриття, властивості ковзання якого аналогічні до снігу. Про це повідомили у Харківській міськраді.

За словами директора КП "Муніципальна компанія по поводженню з відходами" Юрія Суярка, у планах підприємства відкрити на місці рекультивованого полігону навчальний еко-центр для школярів, студентів і викладачів, щоб навчати харків'ян і гостей міста основам еко-культури.

"Ми не хочемо говорити, що це гірськолижний курорт, імовірніше —  це навчальний центр, комплекс, створений для того, щоб люди бачили, куди діваються продукти їхньої життєдіяльності, чому важливо економно споживати все і впроваджувати роздільне збирання сміття. Люди побачать, що відходи займають площі, на яких навіть можна збудувати лижні спуски. Ми покажемо, що українські полігони потрібно рекультивувати і давати їм нове життя", — розповів Юрій Суярко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лижник з Харкова отримав травму на курорті

Фото: Харьковский горсовет
Фото: Харківська міськрада

Директор підприємства повідомив, що планується побудувати коротку навчальну трасу, трасу для профі, спуск із перешкодами для сноубордистів і три дитячі траси для катання на надувних санках (тюбах). Також буде облаштовано підйомник для дорослих і спеціальний дитячий стрічковий підйомник.

Менеджер з продажу компанії Neveplast Ольмо Балліні пояснив, розглядається варіант створення великої траси завдовжки 232 метри і навчальної — 100 метрів. Для спусків використовують нову розробку фірми — покриття free ski.

"Воно дає відчуття катання на снігу, що щойно випав. Також таке покриття підходить для людей, які займаються карвінгом (техніка катання із послідовними різаними поворотами). Кататися на ньому можна протягом року незалежно від погоди — у сніг, дощ чи сонячним літом", — розповів представник компанії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові відкрилася нова ковзанка

Фото: Харьковский горсовет
Фото: Харківська міськрада

За його словами, компанія брала участь у створенні гірськолижного спуску в столиці Данії — Копенгагені, саме на місці сміттєпереробного заводу в межах міста. Також покриття компанії застосовували у Сербії та інших країнах.

У мерії зазначили, що біля спусків планують облаштувати відповідну інфраструктукру — паркомісця, місце для прокату, можливо, невелике кафе і таке інше. Будівельні роботи планують розпочати навесні.

Нагадаємо, після рекультивації старий полігон ТПВ укрили геомембраною, зверху поклали фільтраційний шар і насипали ґрунт. Пізніше там висадили дерева і кущі.

Як писав KHARKIV Today, наприкінці вересня 2021 року на Дергачівському полігоні твердих побутових відходів було виконано 95% робіт із модернізації. Там висадили 1000 дерев та 3000 чагарників

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.