Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ліцей у Харківській області хочуть відновити майже за 200 мільйонів гривень

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
За підрахунками Харківського антикорупційного центру, ціни на матеріали завищені.

За відновлення ліцею планують сплатити підряднику 193 мільйони гривень.

Департамент капітального будівництва Харківської обласної державної адміністрації хоче підписати договір зі Слобожанською будівельною компанією "Саргон" щодо відновлення Старосалтівського ліцею. Однак ціни на матеріали та устаткування значно завищені. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на систему публічних закупівель ProZorro.

"Фактично цей тендер продовжує традиції закупівель департаменту капбудівництва щодо відновлення постраждалих будинків в області, коли ціни у кошторисах суттєво завищені. Так було, наприклад, під час замовлення відновлення Ізюмської міськради", — зазначили у ХАЦі.

Зокрема, переможець аукціону хоче купити два твердопаливних котли Marten Industrial-T MIT-250 по 756 тисяч гривень за кожний.

Щебеню куплять на 1,7 мільйона гривень, що вдвічі вище ринкової ціни. За кубометр щебеню віддадуть 2100 гривень, сюди не входить доставка. Однак є інші замовники у регіоні, які купляють щебінь дешевше. Наприклад, комунальне підприємство "Харківводоканал" нещодавно придбав такий же щебінь, однак кубометр обійшовся йому у 1170 гривень.

Фасадну фарбу СТ40 планують купити по 300 гривень за літр. При цьому, на сайті виробника вказано, що літр такої фарби коштує 230 гривень. За метр труби ППУ (попередньо ізольовані) віддадуть 2770 гривень. У мережі можна знайти вдвічі нижчі ціни на такі труби, ніж указано у кошторисі.

Самовирівнювальна суміш CN69 обійдеться у 1,5 мільйона гривень. Виробник пише на своєму сайті ціну у розмірі 15,2 гривні за кілограм такої суміші. Фірма-підрядник її куплятиме по 35,26 гривні за кілограм. У ХАЦі зазначили, що це дорожче, ніж у кошторисі щодо відновлення будівлі Ізюмської міськради (там платили по 26,7 гривні за кілограм).

Морозостійка бітумно-масляна мастика коштуватиме 112 гривень за кілограм, тоді як у магазинах ціни на неї складають від 50 до 60 гривень. За квадратний метр штучного газону сплатять 1336 гривень. Як пояснили в Антикорупційному центрі, попри те, що марки трави у кошторисі не вказано, ціна є завищеною за середньоринкову у два рази.

Квадратний метр лінолеуму хочуть придбати за 918 гривень. Це на 50% дорожче, ніж пропонують на ринку утеплений комерційний лінолеум. Підйомник для маломобільних людей обійдеться в 1,2 мільйона гривень, фіброцементні плити Sfibral — більше ніж 20 мільйонів гривень (по 5375 гривень за квадратний метр).

"У цілому позицій із сумнівними цінами у цьому кошторисі — десятки. Директором та засновником підприємства є Андрій Овчаренко, раніше був Олександр Шамарін. Шамарін є керівником ТОВ "Перша слобожанська будівельна компанія", яка також отримує підряди від ХОВА", — зазначили у ХАЦі.

Як писав KHARKIV Today, Харків заплатив підряднику 32 мільйони гривень за ремонт будинків. За цю суму ремонтують 11 будинків. Усі гроші перевели одному підряднику — "Трест Житлобуду-1", який належить члену виконкому Олександру Харченку.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.