Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Лікарні, арени і церква. Що будуватимуть у Харкові та області у 2022 році

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Наступного року ми часто бачитимемо над містом будівельні крани.

"Велике будівництво" від Президента України триває, тобто в області зроблять нові дороги і стадіони. У свою чергу, мер Харкова Ігор Терехов за кількістю обіцянок не відстає від попередника і обіцяє доробити те, що було обіцяно Кернесом.

Якщо чиновники дотримаються своїх слів, наступний рік стане для харківської області справжнім роком будівництва. KHARKIV Today обрав найцікавіші об'єкти, які будуть збудовані наступного року.

1. Онкоцентр

онкоцентр
Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today

Головну і без перебільшення найнеобхіднішу споруду в Харківській області — сучасний центр лікування онкологічних захворювань — почали будувати ще 2019 року і мали здати насамперед у цьому. Наразі онкохворі з Харківської області лікуються у корпусі, якому понад 100 років. У новому планують розмістити 500 ліжок.

Лікарня потрапила до програми "Великого будівництва", підрядник отримав, тендер на роботи виграла львівська фірма "Ромб+". Держава готова була витратити цього року понад 190 мільйонів, перші транші почали надходити у квітні. До листопада стало зрозуміло, що підрядник відстає від графіка на два місяці, а у грудні будівництво зупинилося і невикористані 67 мільйонів гривень повернулися до бюджету. На місці майбутньої лікарні залишився лише залізобетонний каркас, та й той готовий лише на 90%. У ХОДА, проте, оптимістично сподіваються розірвати контракт із підрядником, знайти нового та завершити перший етап будівництва у 2022 році.

2. Лікарня з вертолітним майданчиком

больница
Фото: "Об'єктив"

Ще одне важливе лікарняне будівництво заплановане на 2022 рік. Йдеться про зведення нових корпусів для Обласної клінічної лікарні, яка, як і Онкоцентр, зараз знаходиться у будівлях позаминулого століття.

Планується, що нова Клінічна лікарня буде великим хабом, де всі будівлі з'єднаються переходами. На даху однієї з них обладнають вертолітний майданчик. Окрім тих відділень, які існують у лікарні зараз, там буде Центр планування сім'ї.

Поки не відомо, скільки коштуватиме будівництво, але в адміністрації божаться, що з Києвом все домовлено і гроші будуть.

3. Об'їзна дорога

окружная

У 2022 році планують завершити ремонт Об'їзної дороги і залатати останню невідремонтовану ділянку, а також закінчити роботи з встановлення ливнівок і освітлення по всій дорозі. Наступного року дорожники також обіцяють розпочати будівництво ще двох смуг із освітленням.

4. Дорога Харків-Вовчанськ-Плетенівка

дорога

"Великі будівництво" не закінчується і наступного року, відтак ремонтуватимуть чимало доріг. Одним із найважливіших стане ремонт дороги, що веде до кордону Харків — Вовчанськ — Плетенівка.

Дороги у Вовчанському напрямку — одні з найгірших в області, перевізники навіть скасовували автобуси з Харкова та Вовчанська до деяких сіл, бо туди неможливо було проїхати. На цьому напрямку знаходиться пункт пропуску "Плетенівка — Шебекіне", також вовчанська траса веде до популярних у харків'ян місць відпочинку на Печенізькому водосховищі.

Крім вовчанської, будуть відремонтовані такі траси:

  • Високий — Мерефа (до перехрестя з Дніпровським автобаном);
  • Харків — Дергачі — Золочів (до кордону з Російською Федерацією);
  • Сахновщина — Ізюм — Барвінкове — Краснокутськ — Богодухів — Шевченкове — Первомайський — Кегичівка.

5. Льодова арена

арена
Фото: Харківська міськрада

У міськраді вкотре пообіцяли з наступного року розпочати будівництво Льодової арени. Першу почали будувати ще за Януковича і планували закінчити до Євробаскету у 2015 році. Але трапилася революція, президент втік разом із головним інвестором Сергієм Курченком, масштабне будівництво покинули.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як планують витрачати гроші міського бюджету Харкова у 2022 році

У мерії якийсь час обіцяли арену добудувати, але до 2019 року там уже планували звести ТРЦ. Восени цього року до проєкту Льодової арени повернулися знову. Планується, що новий багатофункціональний спортивний комплекс буде оснащений усім необхідним для проведення змагань з хокею, баскетболу, волейболу, шорт-треку, фігурного катання, дзюдо, боксу. Її трибуни зможуть умістити до 2000 глядачів.

Наступного року планують розпочати будівництво і витратити на це 68 мільйонів гривень. Усього ж проєкт коштуватиме 606 мільйонів.

 6. Стадіон у П'ятихатках

пятихатки

Ще одна спортивна обіцянка на 2022 рік. Там є старий зруйнований стадіон, який планували відреставрувати до Євро-2012, але ці плани не здійснилися. У 2022 році планують розробити проєктну документацію і розпочати роботи за рахунок грошей програми "Велике будівництво". Щодо термінів і ціни будівництва поки що нічого не відомо. Спортивний об'єкт використовуватимуть як комплекс Олімпійського резерву.

7. Розв'язка на "Київській"

развязка
Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today

У 2022 році у Харкові продовжать будувати першу багаторівневу розв'язку біля станції метро "Київська", яку розпочали цього року. У бюджеті на неї передбачено 129,4 мільйона гривень. Розв'язка стане початком нової дороги з центру на вулицю Академіка Павлова, яка свого часу стала яблуком розбрату між Кернесом та Фельдманом, бо піде через ринок біля станції метро "Барабашово".

Наступного року закінчити розв'язку не встигнуть. Фінал будівництва запланований на 2024 рік, воно коштуватиме 1,5 мільярда гривень.

8. Паркінг на "Науковій"

парковка
Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today

На проспекті Науки з'явиться такий самий багаторівневий паркінг, як і в саду Шевченка. На 2022 рік у проєкті бюджету міста заплановано 353 мільйони гривень на його будівництво. Нагорі паркінгу буде оглядовий майданчик, як і на будівлі у центрі.

"Це втричі дорожче, ніж коштувало будівництво паркінгу на вулиці Римарській", — зазначають експерти "Харківського антикорупційного центру"

9. Храм святого Юрія

церква
Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today

Незвичайний храм  з бетону, скла і металу будують на Білгородському шосе, на території Нацгвардії. Його планували освятити до Покрови, тобто до 14 жовтня, але не встигли і перенесли завершення будівництва на наступний рік. Фасад буде оздоблений переплавленими гільзами боєприпасів, які використовувалися у зоні бойових дій. Це має символізувати війну, яка вже 8 років триває на Донбасі. На противагу темній та важкій нижній частині вертикальні скляні деталі верхнього ярусу будуть спрямовані вгору — вони символізують чистоту, відкритість і мир.

10. Найбільший ТРЦ

планета

Навесні 2022 року в Харкові на Об'їзній дорозі в районі Олексіївки відкриється торгово-розважальний центр Planeta Mall. Він буде найбільшим у місті та Східній Україні. Загальна площа Planeta Mall становитиме 110 тис. кв. м. Там будуть розташовані магазини одягу і косметики відомих марок, а також кінотеатр, дитячий розважальний центр і супермаркет.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.