Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Контрнаступ ЗСУ на Харківщині дав можливість аграріям відновити польові роботи", - експерт Іванов

Фото: соцсети.

Відсунення російських окупантів від Харкова, що триває в травні, дозволило суттєво відсунути і зону ураження артилерією та РСЗВ аграрної інфраструктури та полів.

Це у свою чергу дало змогу відновити та продовжити роботу частини агропідприємств. Про це розповів аграрний експерт, директор ФГ "Альфа" Євген Іванов.

За словами Євгена Іванова, успіхи з метою відсунення російських військ від Харкова частково розблокували роботу багатьох агрокомпаній. Про складнощі роботи агропідприємств Євген Іванов розповів на прикладі фермерського господарства "Альфа".

"Станом на травень план "Альфи" наступний: не втратити ранні зернові та здійснити збирання у червні-липні. Незважаючи на обстріли та бойові дії, ми все одно здійснювали певні польові роботи. Наш Богодухівський район та частина Харківського району постійно були або у частковій окупації, або у зоні обстрілу артилерії. Нам було доступно, як і більшості колег, близько 20% наших площ від тих, що були до війни", - розповів Іванов.

За словами Іванова, підприємство "Альфа" було практично повністю знищено: зруйновано склади, вагові, сушіння, а також складну електронну інфраструктуру.

"Не було можливості на підприємстві зберігати зерно і було виведено з ладу залізничну гілку елеватора, її було підірвано разом із вагонами, що знаходяться на станції. Це паралізувало вивіз та логістику", - каже Іванов.

Крім того, прицільно обстрілювалися автодороги в ті моменти, коли були спроби техніки виїхати або вивести зерно, спеціально і прицільно обстрілювалися пожежні машини, які виїжджали гасити об'єкти, - розповідає Іванов.

"У нас був племінний завод у Богодухівському районі. Це основне інфраструктурне підприємство для кількох сіл. Завод та ферма були прицільно знищені вертолітним обстрілом. Загинула значна частина корів. Інфраструктура знищена та не підлягає відновленню", - констатує Іванов.

І це далеко не єдиний приклад повного знищення підприємств, пов'язаних з тваринництвом, така ж доля спіткала підприємство "Агромол" (р-н Вовчанська) та багато інших. Проблематичним стало знайти й трудові ресурси, оскільки у квітні евакуація у селах з-під обстрілів набула критичних масштабів.

"У деяких селах Богодухівського та Харківського районів, що прилягають до зони окупації, залишилося до 10-20% мешканців", – каже Іванов. Проте, за словами Іванова, травневий контрнаступ ЗСУ змінив тенденції у позитивному ключі, і аграрії Харківщини вже можуть хоча б частково продовжувати роботи.

Як повідомив на прес-конференції 19 травня 2022 року заступник начальника Генштабу ЗСУ Олексій Громов, на Харківському напрямку з 5 травня вже звільнили 23 населені пункти з-під російської окупації.

Раніше, як повідомляли ЗМІ, експерт Євген Іванов заявляв, що Харківщина може втратити третину врожаю зернових. Це буде удар по всьому АПК України.  

Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну та окупацію аграрних районів Харківщини, а також внаслідок ударів по цивільній інфраструктурі аграрний сектор країни може зазнати значних втрат, - заявляв Євген Іванов.

Нагадаємо, що 16 травня 2022 року Міноборони України повідомило, що 227 батальйон 127 бригади Сил Територіальної оборони ЗСУ витіснив росіян і вийшов на дільницю державного кордону.

Як повідомляв KHARKIV Today, раніше Євген Іванов сказав, що виживання аграрного бізнесу в умовах повномасштабної війни опинилося під великою загрозою. По-перше, експорт сухопутними коридорами ускладнює і робить дорожчою логістику. А по-друге, коли аграрії отримують свої валютні надходження, то вони трансформуються в "долар по 29,25", хоча його реальна вартість приблизно на 25% вища.

"Таким чином, ми маємо удар по доходах аграріїв приблизно 25% лише через зафіксований курс. Для ключового для економіки України аграрного сектору життєво необхідно, щоб Нацбанк розглянув можливість формувати офіційний курс гривні на прийнятному рівні з ринковим курсом. Сподіваюся, що в Нацбанку почують позицію аграріїв", - вважає Євген Іванов.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.