Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Компаніям, що відновлюють пошкоджені будинки на Харківщині, сплатили 145 мільйонів гривень

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Гроші розподілили між двадцятьма підрядниками.

Ще на початку 2023 року департамент капітального будівництва Харківської обласної військової адміністрації підписав понад 100 угод про капремонт об'єктів у регіоні на загальну суму понад 1,5 мільярда гривень.

До вересня грошей за ці роботи не перераховували. У вересні фірмам-підрядникам сплатили 50 мільйонів гривень, у жовтні ще понад 88 мільйонів гривень. У листопаді була перерахована найбільша сума — 145 мільйонів гривень, це гроші за відновлення пошкоджених через обстріли будівель та будівництво укриттів. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на Єдиний реєстр публічних коштів.

"Найбільший одноразовий переказ отримало ТОВ "ГРГ-Групз" — 9,2 млн грн. Ця фірма займається ремонтом багатоповерхівки по вулиці Центральній, 5 у Дергачах. Загалом за листопад фірма Олександра Лук'янова отримала 9,6 млн грн. Найбільше за місяць отримало ПП "Будівельна фірма "Промтекс" – 28,73 млн грн. В основному кошти перераховували за будівництво укриття у Люботині на території ліцею "Дивосвіт", а також за роботи з відновлення будівлі Ізюмської міськради", — розповіли у ХАЦі.

Також у минулому місяці гроші отримав "Житлобуд-2", який відновлює будинки у місті Дергачі та селищі Старий Салтів. Усього йому сплатили 17,16 мільйона гривень. Будівельно-проектна компанія "Форсайт" отримала 16,91 мільйона гривень за відновлення адмінбудівлі у Старому Салтові. Вона ж займається ремонтом Харківської обласної клінічної лікарні №1.

За відновлення ліцею у Старому Салтові понад 12 мільйонів гривень відправили компанії "Саргон". Майже дев'ять мільйонів гривень отримала фірма "Дрогон Еко", яка відновлює будинки у Дергачах і Руській Лозовій. За роботи з відновлення будинків по вулиці 23-го Серпня у Дергачах перерахували у листопаді вісім мільйонів гривень фірмі "ББ Україна".

Платіж у розмірі майже сім мільйонів гривень зробили для фірми "Будсоюз". Вона відновлює будинок по вулиці Культури, 12 у селищі Старий Салтів. Товариству з обмеженою відповідальністю "Проектний альянс", яке ремонтує амбулаторію у Дергачах, надійшло 6,7 мільйона гривень. Близька до нього фірма, "МКС-Плюс", отримала два мільйони гривень за ремонт будинку у Докучаєвському.

"Ця фірма ремонтує будинок у Докучаєвському і до 2023 року державних та комунальних підрядів не отримувала, а до квітня 2023 року серед засновників була дружина члена виконкому Харківської міськради Андрія Колоса. Зараз "МКС-Плюс" записана на Юрія Соболєва, із яким Колос разом працював у концерні "АВЕК" Олександра Фельдмана, а потім перетинався у фірмах забудовника "Строй сіті Девелопмент". Нагадаємо, зараз Колос є серед засновників ТОВ "Проектний Альянс", — повідомив ХАЦ.

Частину робіт із відновлення амбулаторії у Великих Проходах оплатили у сумі 5,67 мільйона гривень. Гроші віддали фірмі "ТТ 2006". Підрядник "СК Пантеон" у листопаді отримав 5,4 мільйона гривень, він відновлює Харківську обласну травматологічну лікарню на Салтівці у Харкові.

Ще п'ять мільйонів гривень сплатили фірмі "Атлант Буд Партнер", яка відновлює будинки у Старому Салтові та Балаклії. Також за роботи у Старому Салтові гроші отримала компанія "Тарвос". Вона відновлює будинок по вулиці Некрасова, 15, їх перераховано понад три мільйони гривень.

На рахунок ТОВ "Науково-виробнича фірма "Артос" надійшло у листопаді майже три мільйони гривень. Співробітники фірми ремонтують будинок у Дергачах. Ще 5,4 мільйона гривень перерахували чотирьом фірмам.

"Щодо проплат іншим підрядникам у листопаді: ДП "Рембудмонтаж" ТОВ "Інтербудсервіс" отримало від департаменту капбудівництва ХОВА 0,76 млн грн, ТОВ "Харківбудсервіс" – 2,4 млн грн, ТОВ "Донінтерпласт" – 1,8 млн грн, ТОВ "Східбудтрансгаз" – 0,44 млн грн. ХАЦ вкотре нагадує, що основною проблемою відбудови за кошти, які розподіляє Департамент капбудівництва ХОВА, є завищені ціни на будівельні матеріали", — зазначили в Антикорупційному центрі.

Як писав KHARKIV Today, укриття на Харківщині відремонтують за 23,5 мільйона гривень. Ціни на матеріали й обладнання виявилися завищеними. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.