Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Укриття на Харківщині відремонтують за 23,5 мільйона гривень

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Послуги надаватиме фірма, створена вісім місяців тому.

Укриття відремонтують за 23 599 999 гривень.

16 листопада П'ятигірський ліцей Донецької селищної ради (Ізюмський район) підписав договір із фірмою "Стар Буд Юкрейн" щодо проведення капітального ремонту свого протирадіаційного укриття (вулиці Шкільна, 4, селище П'ятигірське). Ціни на матеріали й обладнання виявилися завищеними. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на систему публічних закупівель ProZorro.

"При вивченні прайсу одразу кидаються в очі ціни на повітропроводи: 4-5000 гривень за квадратний метр виробу з листової сталі. Це найвищі ціни у Харківській області. Для порівняння, управління освіти у Харкові для ремонту укриття купує повітропроводи класу "Н" з листової сталі товщиною 0,7 мм по 898 гривень за квадратний метр. У Лозовій для будівництва шкільного укриття аналогічні повітропроводи купували по 1300 гривень за квадратний метр. Тобто тільки по цій позиції переплата може сягнути у чотири-п'ять разів", — пояснили у ХАЦі.

За металопластикові двері сплатять 15,5 тисячі гривень. Проте інші замовники купляють такі за меншими цінами. Наприклад, у місті Лозова за них віддають 8000 гривень.

Вартість гідроізоляційної суміші Ceresit CR 65 складе 51 гривню за кілограм, виробник пропонує її за ціною у два рази меншою. Кілограм цементно-піщаної суміші куплятимуть за більше ніж десять гривень, однак на ринку її можна знайти дешевшою удвічі.

Тонна гарячекатаної арматурної сталі обійдеться у 58 000 гривень. Лозова таку ж купляє за 36 000 гривень. Лише за одну припливно-витяжну установку сплатять більше ніж мільйон гривень.

Фірму "Стар Буд Юкрейн" створили 24 березня 2023 року. Її засновницею вказана Оксана Приходько, директором — Володимир Сукманюк. Бюджетні підряди вона отримала лише на початку травня. 

За інформацією голови Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, у регіоні налічується 125 протирадіаційних укриттів, понад половину з них потрібно ремонтувати. У них можна сховатися від обстрілів, проте надавати освітні послуги неможливо.

Як писав KHARKIV Today, у Новобаварському районі Харкова планують відремонтувати шкільний підвал під укриття за 3,3 мільйона гривень. За аналізом ХАЦу, ціни на матеріали виявилися завищеними.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.