Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Командир батальйону "Карпатська Січ" загинув на Ізюмському напрямку

Фото: Facebook/ОДЧ "Карпатська Січ"
Олегу Куцину було 56 років.

Олег Куцин брав участь у боях за Донецький аеропорт, з початком повномасштабної війни з побратимами відновив добровольчий батальйон "Окрема добровольча чота Карпатська Січ". 

На Ізюмському напрямку загинув комбат добровольчого батальйону "Карпатська Січ" і командир "Легіону Свободи" Олег Куцин. Про це 19 червня повідомив політик Андрій Іллєнко. 

"Олег Куцин створив добровольчий батальйон у 2014 році, а вже на цьому етапі перетворив його у один із найбільш боєздатних підрозділів у складі ЗСУ. Пам’ятаю його слова, сказані ще в 2014 році: "Ця війна завершиться або в Чопі, або у Владивостоці". Олег Куцин був легендою за життя, легендою залишиться назавжди", — написав він у Facebook.

Командир "Карпатської Січі" Олег Куцин почав боротьбу за Українську державу в 1989 році на Закарпатті. Був активістом Руху, "Просвіти", головою Закарпатської обласної організації Всеукраїнського об’єднання "Державна самостійність України", створеного бандерівцями-політв’язнями, згодом і заступником голови ДСУ. Особисто знав крайового провідника ОУН Зеновія Красівського, виконував його завдання.

Із 1995 року Олег Куцин був учасником вшанування героїв Холодного Яру, із січня 1997 року — член Історичного клубу "Холодний Яр", потім став заступником голови.

"З юних літ він знав, що війна з Росією неминуча, знав, що боротися доведеться зі зброєю в руках. Так і сталося: у 2014 — 2016 роках він — командир окремої добровольчої чоти "Карпатська Січ", учасник боїв за Донецький аеропорт та навколишні населені пункти. Очолював "Легіон Свободи". 24 лютого 2022 року він з побратимами відновив добровольчий батальйон "ОДЧ Карпатська Січ", — розповідали у батальйоні наприкінці травня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харківській області загинув Роман Ратушний

Олег Куцин говорив, що доторкнувся до історії Визвольної боротьби.

"Мені пощастило — я побачив нову когорту українських героїв, які гідно стали в один ряд з тими, про кого читав, ким захоплювався. І мав щастя формувати цю силу. Я доторкнувся до історії Визвольної боротьби і тепер можу говорити з войовничими предками на рівних", — пояснював комбат.

Після боїв на Київщині "Карпатська Січ" боронить Харківщину.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.