Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Колишній житель Харкова катував українських військових

Фото: СБУ.
"Шаман" підтримував створення "ХНР" і вступив до так званої "народної міліції ДНР".

СБУ викрила бойовика "ДНР", який  підозрюється в порушенні законів та звичаїв війни.

Один із ватажків так званої "народної міліції ДНР" під час повномасштабного вторгнення Росії став заступником голови військово-цивільної адміністрації окупантів у Куп'янську. Як установили слідчі, 57-річний чоловік на прізвисько "Шаман" до 2014 року мешкав у Харкові, потім підтримав створення "ХНР", а коли вона не вдалася, виїхав у Донецьк. 24 лютого 2022 року він повернувся в Україну в складі окупантської армії і керував одним із незаконних збройних формувань терористичної організації "ДНР", яка окупувала село неподалік Харкова.

"Задокументовано, що  "Шаман" жорстоко поводився з цивільним населенням на окупованій території та віддавав накази про вчинення таких дій. У середині березня минулого року під час окупації села Вільхівка у передмісті Харкова зловмисник віддав наказ своїм підлеглим силоміць вивести цивільного місцевого мешканця з приватного будинку, де рашисти вирішили облаштувати свій штаб. За наказом "Шамана" цивільного чоловіка перевезли до села Веселе та незаконно позбавили волі у приміщенні Веселівської сільської ради. Там його тримали до початку травня, постійно примушуючи до безоплатної праці", - повідомив речник УСБУ Харківської області Владислав Абдула.

"Шаман" наказував насильно утримувати у нелегальній в'язниці інших затриманих, особисто бив військовополонених із метою отримання інформації про інших військовослужбовців та керівників підрозділів територіальної оборони України.

Слідчі СБУ заочно повідомили воєнному злочинцю про підозру за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів і звичаїв війни). Його місце перебування встановлюється.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.