Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Колишній в'язень шпигував за мобільними групами ППО та лінією оборони у Харкові

Фото: УСБУ Харківщини.
Росіяни завербували жителя Вовчанського району.

СБУ затримала рецидивіста, який слідкував за підрозділами ЗСУ та фортифікаційними спорудами.

Росіяни завербували 45-річного жителя села Білий Колодязь (Вовчанська громада) через його проросійські погляди. Найбільше ворога цікавили геолокації укріпрайонів з фортифікаційними спорудами та важким озброєнням ЗСУ, які обороняють Харків з півночі. Також ставили завдання дізнатися про місця базування мобільних вогневих груп ППО у прикордонних районах області. Усе листування тривало у Телеграм.

"Під виглядом пересічного громадянина, він обходив прикордонну місцевість, де відслідковував розташування оборонних ліній та вогневих позицій ЗСУ. Повертаючись додому, фігурант позначав зафіксовані координати на картах Google для підготовки «звіту» російській спецслужбі. За наявними даними, розвідінформація була необхідна окупантам для планування бойових операцій, у тому числі із залученням диверсійно-розвідувальних груп", —  повідомив речник УСБУ Харківської області Владислав Абдула.

Слідчі встановили, що ворогу допомагав 45-річний рецидивіст, який раніше відбував покарання за крадіжки та нанесення тяжких тілесних ушкоджень, які призвели до загибелі чоловіка. У нього було проросійські погляди, які він не приховував. Тому росіянам навіть не довелося платити агенту, він працював "за ідею".

Під час обшуку у затриманого знайшли мобільний телефон із доказами його листувань з агресором. За даними Харківської обласної прокуратури, вдалось задокументувати щонайменше 18 фактів передачі ворогу таких даних. 

Чоловікові повідомили про підозру за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ за можливості їх ідентифікації на місцевості). Якщо його провину доведуть, йому загрожує до восьми років тюрми.

Як писав KHARKIV Today, силовики затримали у Харкові двох ремонтників, які "полювали" на мобільні вогневі групи та оборону міста.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.