Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Колишній військовий заробляв на харківських ухилянтах

Фото: Харківська обласна прокуратура
Чоловік удавав з себе впливового представника ВЛК.

Резервіст обіцяв вплинути на рішення військово-лікарської комісії.

Слідчі оголосили підозру 47-річному харків'янину, який обіцяв чоловікам призовного віку за гроші ухилитися від військової служби. Це колишній військовий, який у 2019 році був зарахований до військово-оперативного резерву. Із січня 2024 року він "заробляв" на ухилянтах, рекомендуючи себе як представника керівного ВЛК.

"Підозрюваний видавав себе за представника керівного складу медичної установи і розповідав "клієнтам", що може допомогти в отриманні висновку про непридатність до проходження служби за станом здоров'я. Зловмисник хизувався своїми зв'язками та обіцяв вплинути на лікарів ВЛК для видачі відповідної довідки", — повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Більшість "клієнтів" розраховувалися з чоловіком безготівкою, перераховували кошти на його картку. Наразі встановлено дев'ять епізодів злочину з боку чоловіка. Він встиг заробити близько 300 000 гривень.

Чоловіка підозрюють у зловживанні впливом, йому загрожує до п'яти років ув'язнення. Слідчі встановлюють усіх причетних до схеми, зокрема ухилянтів.

Як писав KHARKIV Today, на Салтівці затримали чоловіка, який заробляв на ухилянтах. Харків'янин обіцяв військовозобов'язаним фейкові документи.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.