Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Колишній чиновник став ректором евакуйованого харківського вишу

Фото: Facebook/Андрей Кудряшов
До призначення Андрій Кудряшов був проректором ДБТУ.

Андрій Кудряшов — не перший чиновник із Харківської облдержадміністрації, який обійняв посаду виконувача обов'язків ректора Державного біотехнологічного університету.

У Державному біотехнологічному університеті 7 червня пройшло засідання ректорату під головуванням нового виконувача обов'язків ректора Андрія Кудряшова. На засіданні проректор з наукової роботи Валерій Михайлов зачитав наказ міністра освіти і науки від 31.05.2022 № 118-к про покладання обов'язків ректора Державного біотехнологічного університету на Андрія Кудряшова, який тимчасово виконує обов'язки проректора з науково-педагогічної роботи та євроінтеграції. Жодного документа про звільнення або усунення в.о. ректора Руслана Тихонченка оголошено не було.

Раніше колишній радник голови ХОДА Олексія Кучера, Андрій Кудряшов, працював у департаменті капбудівництва Харківської облдержадміністрації, був заступником директора та тимчасовим виконуючим обов'язків директора. До нього Державним біотехнологічним університетом керував виконувач обов'язків ректора Руслан Тихонченко, який у 2020 році був заступником голови Харківської облдержадміністрації. Він очолював ВНЗ з 1 вересня 2021 року та мінімум до 20 травня.

ДБТУ евакуювався з Харкова до Хмельницького у перші дні російської війни. В евакуацію поїхали близько 15% викладачів та ректорат. ВНЗ планував працювати на базі коледжу. У Харкові залишилася більшість викладачів та студентів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Віль Бакіров склав повноваження голови вченої ради ХНУ ім. Каразіна

Наприкінці 2021 року у Державному біотехнологічному університеті відбулися вибори ректора. Найбільшу кількість голосів виборці віддали за Андрія Одарченка — 65,93%. Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет призначив його на посаду ректора вишу. Але Андрій Одарченко не склав повноваження нардепа, тому поки що не може очолити Державний біотехнологічний університет. Доктор технічних наук, професор Одарченко займатиме посаду ректора ВНЗ п'ять років, до кінця 2026 року, після чого у ВНЗ відбудуться нові вибори ректора. 

Скрин: сайт Государственного биотехнологического университета
Скрін: сайт Державного біотехнологічного університету

Нагадаємо, Андрій Одарченко — нардеп-мажоритарник по округу №170 у Харкові, обраний до парламенту 2019 року від партії "Слуга Народу". В укрупненому виші з жовтня 2021 року він обіймає посаду голови вченої ради. До обрання до Верховної Ради Андрій Одарченко був деканом факультету управління торговельно-підприємницької та митної діяльності університету харчування та торгівлі. Зараз на сайті ВНЗ зазначено, що цей факультет очолює кандидат технічних наук, професор Микола Одарченко — батько Андрія Одарченка. На сайті Державного біотехнологічного університету значиться, що завідувачем кафедри торгівлі, готельно-ресторанної та митної справи працює доктор технічних наук, професор Дмитро Одарченко — рідний брат Андрія Одарченка.

Як писав KHARKIV Today, 12 травня Кабінет Міністрів підтримав пропозицію Міністерства освіти та науки про створення Державного біотехнологічного університету. До укрупненого вишу увійшли: технічний університет сільського господарства ім. Петра Василенка, державна зоветеринарна академія, аграрний університет ім. В. В. Докучаєва та державний університет харчування та торгівлі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.