Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Коли Харківську область повністю забезпечать шкільними автобусами

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Після оптимізації шкіл регіону потрібно буде більше 80 автобусів.

Потребу в автобусах планують закрити до 2024 року.

До 1 вересня 2024 року громади повинні прийняти рішення про оптимізацію шкіл. На даний момент для підвезення школярів бракує близько 80 одиниць транспорту. Про це повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації Роман Семенуха в ефірі "Суспільне Харків".

"Об'єктивно, громади не витягнуть покупку самостійно. Безумовно, я думаю, що якщо до десяти громад будуть здатні купити — це буде добре. Цієї осені ми поставимо, це співфінансування, гроші держбюджету і територіальних громад, 21 автобус. Думаю, що за 2022, 2023 і 2024 роки ми забезпечимо повністю потребу у шкільних автобусах", — пояснив чиновник.

За словами Семенухи, зараз немає дуже серйозних проблем з підвезенням дітей. Проблема у якості доріг.

"Я не можу констатувати, що повністю забезпечені дорогами. Дуже часто поліція правильно реагує, забороняє цей маршрут, тому що немає відповідного дорожнього покриття", — розповів заступник голови Харківської обласної державної адміністрації.

Чиновник уточнив, зараз розробляють дорожню карту.

"У кожному районі у нас проходить нарада і планування, ми хочемо мати таку дорожню карту, що протягом трьох років громада має попередній план оптимізації мережі. Під це ми бачимо де і за рахунок чого, скільки потрібно автобусів і ми маємо план забезпечення автобусами. Третій паралельний процес — це ремонт доріг", — повідомив Семенуха.

Заступник голови Харківської облдержадміністрації запевнив, у тих громадах, де прийнято рішення щодо оптимізації — проблем з підвезенням немає.

Нагадаємо, у 2021 році у Харківській області дві школи закрились повністю, шість шкіл приєднали до інших навчальних закладів і ще десять знизили "статус", відмовившись від 10-11 класів. Цього року до шкіл Харківської області пішло близько 260 тисяч учнів.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.