Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Кого не пустять у транспорт без вакцинації: Кабмін посилив правила проїзду

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Уряд вніс зміни до постанови про карантин.

Наявність COVID-сертифіката або іншого підтвердження відсутності коронавірусу буде обов'язковим у "жовтій", "помаранчевій" і "червоній" зонах. Правило діятиме для міжобласного сполучення і не стосується міських перевезень.

З четверга, 21 жовтня, міжрегіональні перевезення пасажирів будуть дозволені за наявності у водіїв, екіпажу, авіатранспорту і пасажирів підтвердження відсутності коронавірусу. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України з посиланням на відповідне рішення Кабінету Міністрів від 11 жовтня.

"Наявність як у водіїв, так і у пасажирів документів, які б підтверджували їх COVID-безпеку, є необхідною умовою для регулярних та нерегулярних перевезень у будь-якому виді транспорту", — відзначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Нові правила торкнуться регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів в автомобільному транспорті на автобусних маршрутах, авіаційному і залізничному транспорті міжобласного сполучення. Міських і внутрішньообласних перевезень правила не торкнуться.

Перевезення між областями дозволять, якщо будуть такі документи:

  • документ про повний курс вакцинації або документ про отримання однієї дози вакцини для регіонів "жовтого" рівня епідемічної небезпеки;
  • міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти коронавірусу однією дозою однодозової вакцини або двома дозами дводозової вакцини, які дозволені Всесвітньою організацією охорони здоров'я для використання у надзвичайних ситуаціях; негативний результат ПЛР-тесту або підтвердження одужання людини після коронавірусу (підтвердження у додатку "Дія")
  • негативний результат ПЛР-тестування на COVID-19 або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу, який діє 72 години.

"Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака і пасажирів зазначених документів несе перевізник", — підкреслили у Міністерстві охорони здоров'я.

Як писав KHARKIV Today, 7 жовтня Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки прийняла рішення про введення у Харківській області "помаранчевого" рівня епіднебезпеки, потім рішення прийняла обласна та міська комісії. Обмеження для "помаранчевої" зони почали діяти з 00:00 10 жовтня. Обмеження торкнулися театрів і кінотеатрів, басейнів, спортзалів, транспорту, шкіл.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.