Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Кіоски та землю в Харкові оцінять вшестеро дорожче, ніж минулого року

Вартість однієї послуги складе 1300 гривень.

Рік тому за послугу з оцінки майна з міського бюджету платили 210 гривень, у 2023 році  — у шість разів більше.

17 січня комунальне підприємство "Сучасне місто" уклало угоду з фірмою 72-річної підприємиці Інни Остащенко про надання послуг із проведення незалежної оцінки майна вартістю 1 950 000 гривень. Про це повідомили у Харківському антикорупційному центрі з посиланням на з посиланням на систему публічних закупівель ProZorro.

Угода підписана без проведення аукціону. Документація та сама угода не опубліковані. На сайті публічних закупівель указаний період надання послуги з проведення незалежної оцінки — з 12 січня по 30 червня 2023 року. Усього буде надано 1500 послуг. Таким чином, вартість однієї послуги складе 1300 гривень. 

У ХАЦі нагадали, що КП "Сучасне місто" надає послуги з передачі у тимчасове користування окремих елементів благоустрою комунальної власності для розміщення малих архітектурних форм та тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного та іншого призначення для здійснення підприємницької та іншої діяльності на території Харкова. Тому, ймовірно, послуги з оцінки замовили для МАФів або ділянок для розміщення торговельних споруд.

За інформацією Харківського антикорупційного центру, востаннє КП "Сучасне місто" замовляло послуги з оцінки майна у лютому 2021 року, потім угоду подовжували, вона діяла до початку війни. За послугу платили у шість разів менше, ніж зараз.

"Тоді переможцем була Міська експертно-оціночна компанія, а вартість послуги складала 210 гривень. Тобто за рік вартість оцінки майна комунального підприємства зросла в шість разів. І зекономити, а саме провести торги, комунальники не захотіли", — зазначили у ХАЦі.

Як писав KHARKIV Today, харківське комунальне підприємство "Комплекс з вивозу побутових відходів" закупить послугу з утилізації сміття та поводження зі сміттям за 10 мільйонів гривень у фірми "Мастерсіті-Проф", яка створена наприкінці 2022 року.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.