Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Хроніки незламного Харкова: вільна Руська Лозова та жуківська сверблячка в мера

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Жителі Руської Лозової після двох місяців окупації виїхали до Харкова

На 65-й день протистояння російській навалі Харкову стане трошки легше дихати — бійці ЗСУ вправно гонять від  передмість до Бєлгородської области російських окупантів. Руська Лозова сьогодні вільна, люди змогли виїхати звідти після двох місяців пекла.

Ймовірно, найголовніша подія цього тижня — поступове звільнення харківських передмість. Днями бійці 92-ї бригади відбили у росіян Кутузівку, сьогодні від окупантів звільнили Руську Лозову. Це велике село, де до війни жило 5 тисяч чоловік, має надважливе значення. Воно знаходиться на трасі від Харкова до Бєлгорода, і саме звідси окупанти обстрілювали околиці Харкова. Звідси до передмість обласного центру усього 5 кілометрів, ворог гатив по Олексіївці, селищах Жуковського та П'ятихатках.

Село звільнив спецпідрозділ Kraken – окремий розвідувально-диверсійний підрозділ у складі військової частини Міноборони, до якого входять представники Національного корпусу. Над Руською Лозовою знову майорять наші прапори.

Вчора збройні сили України взяли під контроль селище Кутузівка та його передмістя, маленьке село Момотове. Росіяни залишаються в Цикрунах і мають всі шансі опинитися у кільці — якщо раніше не встигнуть дременути за свій кордон. 

Звільнення Руської Лозової та інших населених пунктів з окупації — гарна звістка не лише від харків'ян, що втомилися від обстрілів. Головне, що жителі сел тепер на волі. Сьогодні понад 600 мешканців Руської Лозової за допомогою бійців спецпідрозділу Kraken змогли виїхати до Харкова. Когось везли на військових машинах, інші виїхали власним транспортом. На в'їзді до міста через Білгородське шосе розтягнулася велика колона автомобілів. Люди безпечно дісталися до першого місця призначення на автостанції біля Лісопарку. Два місяці вони жили у пеклі, російські окупанти поводилися в селі так само, як і в інших населених пунктах — знущалися з місцевих. Люди згадують, як окупанти у морози повиганяли їх з будинків до підвалів, а самі грабували село. Позабирали навіть взуття: як помітила одна жіночка, бійці "другої армії світу" приїхали на війну в кросівках. 

евакуація
Врятовані з пекла. Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today

Поки наші воїни гонять ворога та рятують людей, політики, скориставшись відносно тихим днем в області, трохи розслабилися і взялися за старі дурниці. У Первомайському колишні партійці з ОПЗЖ перейменували фракцію — тепер вона називатиметься "За Первомайщину" — та за підтримки кернесівців зірвали сесію міськради. Земельні ділянки не виділені, субвенції не розподілені, міський голова погрожує ввести пряму цивільну адміністрацію, якщо політичні опоненти не вгомоняться.

До Харкова теж майже повернулася політика. У міського голови Ігоря Терехова знову чешеться Жуков. Він все не полишає надії до обговорення пам'ятника після війни.

"Ви ж знаєте, що є багато харків'ян, які не трактували Жукова як маршала перемоги. Є різні сторони. І ось я хочу, щоб ухвалили рішення харків'яни. Шляхом соціологічного опитування", — заявив міський голова. 

Невідомо, про що хоче питати мер, але бійці спецпідрозділу Kraken, які сьогодні звільнили Руську Лозову, ще 17 квітня відтягнули бюст Жукова на смітник, тож обговорювати вже нічого. Хоча пропозиція мера спричинила невеличку бурю в соцмережах.

Втім, набагато більше за Жукова харків'ян зараз цікавить перспектива відновлення житла. Від 30 до 50% мешканців виїхали з міста через обстріли, а багатьом уже й нікуди повертатися. Кожен четвертий дім зруйновано, кожен п'ятий неможливо відбудувати. Тож житло буде проблемою №1 в Харкові, як тільки обстріли припиняться, і люди повернуться в місто. За словами Терехова, вже йде робота над новим Генеральним планом. Хотілося б після перемоги більше уваги приділяти обговоренню нової концепції містобудування, а не нікому не потрібних радянських маршалів. 

А поки що залишається вірити в ЗСУ і чекати на перемогу. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.