Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Хроніки незламного Харкова: клумби цвітуть, люди гинуть, ворог підступає до Барвінкового

Фото: Василь Голосний
Весняний Харків вражає контрастами.

Триває 62-й день гарячої фази російсько-української війни, і Харків у ній, як і раніше — залізобетон. У місті цвітуть клумби та дерева, дорожники подекуди латають ямки, і на цьому фоні вибухи видаються нереальними. 

По центру обстрілів сьогодні не було, і, якщо не прислухатися та не вдивлятися у небо, в якому іноді здіймаються дими від вибухів, то може видатись, що війни вже немає. Ось зеленбудівці завзято висаджують квіти у саду Шевченка, недалечко є кав'ярня, де можна взяти каву на виніс, по площі Конституції діловито сновигають дорожні працівники — латають ямки під керівництвом Ігоря Терехова. І якби не бронежилет на міському голові та пусті чорні зіниці вікон розтрощеного Палацу праці, то картина виглядала б цілковито мирною.

Враження ці — абсолютно оманливі, бо поки Терехов опановує асфальтоукладач, десь на Північній Салтівці прилітає в будинок — знову, як і кожного дня. Троє загинули, іще семеро — поранені. Щоденна жахлива смерть у цьому районі міста стала таким самим звичним явищем, як тюльпани у Харкові наприкінці квітня.

Сьогодні уряд ухвалив важливе рішення для Харкова — дати області 250 мільйонів гривень на відновлення. Звісно, це краплина в морі на фоні загальної розрухи, бо тільки на відбудову зруйнований корпусів, гуртожитків та спорткомплексу одного університету — ХНУ ім. Каразіна — знадобиться щонайменше 3,5 мільярдів гривен. Втім, з чогось треба починати — і уважно стежити, куди підуть ці гроші. У міськраді  поки що про плани на кошти від уряду не розповідали.  

З північного фронту області майже не надходять новини. Подекуди з'являється інформація, що наче б то бої йдуть вже десь біля Козачої Лопані за два кілометри від російського кордону, але ця інформація неофіційна. Розвідка повідомляє, що з боку Бєлгородської області росіяни підтягнули до кордону ще близько п'яти батальйонних груп військ.

Тривожні новини з півдня. Ворог майже підступився до Барвінкового, але поки що селище утримують Збройні сили України. Сьогодні підтримати бойовий дух бійців приїздив Святослав Вакарчук.

Зараз туди, на південний захід від Ізюму, стягуються основні сили російської армії. За даними Генштабу, там частини та підрозділи противника зі складу 1-ї танкової армії, 20-ї та 35-ї загальновійськових армій, 68-го армійського корпусу та повітряно-десантних військ, за підтримки артилерії, проводять наступ у напрямку селища Барвінкове. Наші тримаються та дають відсіч — сьогодні збили чергового "Алігатора", коштовний гелікоптер Ка-52.

У цьому наступі задіяні майже всі наявні сили загарбників у Харківській області. З окупованої Борової надходять звістки про те, що військових там майже не залишилось.

"В деяких населених пунктах вони відсутні зовсім, залишаються лише блок-пости на околицях. Звуки бойових дій також віддаляються від громади", — повідомляють у Борівській селищній раді. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Десантна бригада збила російський Ка-52 у Харківській області

У тому напрямку ситуація ще буде дуже гарячою деякий час. Але певні новини дають надію на те, що невдовзі ЗСУ погонять ворога з Харківщини.

"Ми перейшли в абсолютно нову фазу, про яку навіть два місяці тому ніхто не замислювався. Ми перейшли в принципово нову фазу, про яку навіть ніхто не мріяв — переведення Збройних сил України на натівську зброю, на натівський стандарт. І це вже відбувається", — повідомив голова Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба.

Тож віримо ЗСУ, а завтра прокинемося ще на день ближче до перемоги. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.